5. 12. 2019
ZŠ Štúrova druhá v krajskom kole vo vybíjanej

Na krajské kolo vo vybíjanej do Pezinka cestovali žiaci 1. stupňa ZŠ Štúrova ako suverénni víťazi okresného kola. Veľmi tešili a boli odhodlaní znovu víťaziť.  

Naše dievčatá a chlapci v prvom zápase vyhrali 14:9 nad ZŠ Drieňová Bratislava. V druhom zápase však narazili na oveľa kvalitnejšieho súpera, ktorý kraľuje bratislavskému kraju vo vybíjanej už tri roky. Nedarilo sa nám hrať tak, ako sme si predsavzali. Hráči ZŠ Milana Hodžu nás trestali za každú chybu a zvíťazili vysoko 14:5.  Semifinálový duel s domácim tímom ZŠ Na bielenisku Pezinok sa rozbiehal po predchádzajúcej prehre ťažko.  Našťastie sme pozviechali, začali postupne hrať svoju hru a zápas sme doviedli k víťazstvu 13:9.

Vo finále krajského kola sa znovu proti sebe postavili ZŠ Štúrova a favorit celého turnaja, ZŠ Milana Hodžu Bratislava. Hráči Štúrky od začiatku diktovali tempo a rýchlo sa dostali do vedenia 6:3. Súperi boli zaskočení a vyzeralo to na veľké prekvapenie. Nedokázali sme však v takomto nasadení hrať stále, postupne sa rozdiel v hernom prejave aj v skóre vyrovnával a polčas sa skončil stavom 6:6. Po prestávke začali hráči Hodžovej s veľkým náporom a do konca zápasu udržali dvojgólový náskok 13:11.

Na tvárach našich žiakov sa objavili slzy, lebo víťazstvo bolo veľmi blízko. Vybojovať 2. miesto v kraji je však ďalší skvelý úspech našej školy, na ktorý môžu byť hrdí. Žiakom 1. stupňa zo ZŠ Štúrova v Malackách blahoželáme a veríme, že sa im bude dariť aj v iných súťažiach.

O strieborný úspech sa postarali Olívia Ondrušová, Olívia Kováčová (3.B), Nikolaj Stachovič, Filip Blažíček, Alex Ondriaš, Ján Német, Martina Stachovičová, Lucia Šovčíková, Laura Pospíšilová (4.A), Filip Velický (4.B), Jakub Čahoj a Kristína Hanzalíková (4.C).

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Text: P. Ondruš, foto: ZŠ Štúrova

Ďalšie
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok