1. 12. 2014
Zóna bez peňazí niektorých potešila
Projekt Zóna bez peňazí sa v Malackách uskutočnil v sobotu 29. 11. už po druhý raz. Sokolovňu navštívilo dosť ľudí, ktorí uvítali možnosť poprehrabávať sa v hŕbach obnoseného šatstva pre deti i dospelých. Našli sa i hračky, vianočné dekorácie, topánky… Niektorí odišli domov aj v „nových“ kabátoch či bundách. Telocvičňu, ktorá sa zmenila na predajnú miestnosť, kde rebriny slúžili ako vešiaky, sme navštívili s fotoaparátom okolo 15.00 h.

To už akcia štyri hodiny trvala a tri mala pred sebou. Pri vchode sme stretli štvoricu ľudí v pokročilejšom veku – jedného muža a tri ženy. Odchádzali s prázdnymi rukami. „Nič ste si nevybrali?“ spýtali sme sa. „Trošku nás to sklamalo. Zobrali sme si na akciu hostí z Dánska, ale teda nič moc…“ dostali sme odpoveď. Týmto návštevníkom prekážalo, že oblečenie bolo len tak pohádzané na zemi a podľa nich tam bola nepríjemne hlučná hudba.

„Povedzte organizátorom, že mohli pustiť nejaké pekné koledy…“ odkázali. Vnútri si však atmosféru viacerí vychutnali a odchádzali spokojne, lebo našli, čo potrebovali. „Aha, mám nový kabát, len škoda, že tu pre mňa nie sú aj topánky,“ ukazuje na svoje nohy v gumených šľapkách rómska žena z Plaveckého Štvrtka.

„Je to pre nás dobré, že to tu je zadarmo, nemáme peniaze… Vybrala som niečo aj pre deti,“ dodáva spokojne a ukazuje nám s úsmevom svoj úlovok. Možno by bolo čo vylepšovať, ale hlavné je, že akcia pomohla tým, ktorí si na luxus nepotrpia…

Text, foto: T. Búbelová             
Ďalšie
Šport
28. 2. 2024
Žiačky hádzanárky obstáli v medzinárodnej konkurencii

Staršie imladšie žiačky spojeného družstva Strojár Malacky/ŠKH Rohožník sa zúčastnili na…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
28. 2. 2024
Strom roka dostal ošetrenie

Počas februára sme hlasovali vankete Európsky strom roka 2024 za náš dub zo Zámockého parku.…

Zobraziť celý článok