1. 12. 2014
Zóna bez peňazí niektorých potešila
Projekt Zóna bez peňazí sa v Malackách uskutočnil v sobotu 29. 11. už po druhý raz. Sokolovňu navštívilo dosť ľudí, ktorí uvítali možnosť poprehrabávať sa v hŕbach obnoseného šatstva pre deti i dospelých. Našli sa i hračky, vianočné dekorácie, topánky… Niektorí odišli domov aj v „nových“ kabátoch či bundách. Telocvičňu, ktorá sa zmenila na predajnú miestnosť, kde rebriny slúžili ako vešiaky, sme navštívili s fotoaparátom okolo 15.00 h.

To už akcia štyri hodiny trvala a tri mala pred sebou. Pri vchode sme stretli štvoricu ľudí v pokročilejšom veku – jedného muža a tri ženy. Odchádzali s prázdnymi rukami. „Nič ste si nevybrali?“ spýtali sme sa. „Trošku nás to sklamalo. Zobrali sme si na akciu hostí z Dánska, ale teda nič moc…“ dostali sme odpoveď. Týmto návštevníkom prekážalo, že oblečenie bolo len tak pohádzané na zemi a podľa nich tam bola nepríjemne hlučná hudba.

„Povedzte organizátorom, že mohli pustiť nejaké pekné koledy…“ odkázali. Vnútri si však atmosféru viacerí vychutnali a odchádzali spokojne, lebo našli, čo potrebovali. „Aha, mám nový kabát, len škoda, že tu pre mňa nie sú aj topánky,“ ukazuje na svoje nohy v gumených šľapkách rómska žena z Plaveckého Štvrtka.

„Je to pre nás dobré, že to tu je zadarmo, nemáme peniaze… Vybrala som niečo aj pre deti,“ dodáva spokojne a ukazuje nám s úsmevom svoj úlovok. Možno by bolo čo vylepšovať, ale hlavné je, že akcia pomohla tým, ktorí si na luxus nepotrpia…

Text, foto: T. Búbelová             
Ďalšie
Samospráva
2. 2. 2023
Voľné pracovné miesto: samostatný odborný referent verejného obstarávania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky. Názov…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Mestská polícia
2. 2. 2023
Výberové konanie: vedúci Oddelenia preventívnych aktivít Mestskej polície…

       Mesto Malacky vyhlasuje výberové konanie na obsadenie…

Zobraziť celý článok