7. 11. 2018
Zmodernizovaná škôlka na Kollárovej znovu privítala deti
Materská škola na Ulici Jána Kollára po štyroch mesiacoch opäť ožila detským štebotom. Počas tohtoročného leta škôlka podstúpila kompletnú modernizáciu vnútorných priestorov, fasády aj exteriéru.

Nové zateplenie s novou fasádou, vymenené okná, zmenená dispozícia vstupu do škôlky, zrenovované šatne, výdajňa jedla a sociálne zariadenia pre deti i zamestnancov, vybudované jedny kompletne nové WC, vymenené všetky podlahy, nové elektrické rozvody, nové osvetlenie, sadové úpravy i trávniky – zoznam zmien v MŠ na Kollárovej ulici je rozsiahly. Ide o najväčšiu škôlku v meste, preto okrem mestských peňazí výrazne pomohli aj externé zdroje. Mesto sponzorsky zabezpečilo v areáli nové chodníky a osvetlenie vrátane kabeláže a stožiarov. Okrem toho, 110 tisíc € poskytol štátny Envirofond  na zateplenie, nové okná a dvere. „Ako predsedníčku Rady školy pri MŠ ma veľmi teší, že rodičom i deťom odovzdávame krásnu škôlku. Po 4 rokoch práce môžeme byť hrdí, že sa dokončila obnova posledného areálu na Ulici Jána Kollára. Keby som sa mala vrátiť v čase, asi by som si netrúfla predpokladať, že všetky nevyhnutné opravy a dostavby sa skutočne zrealizujú. Ale stalo sa. Každý, kto k splneniu tejto výzvy pridal pomocnú ruku, môže byť skutočne spokojný. Verím, že rodičia detí aj samotní zamestnanci materskej školy zmeny k lepšiemu privítali,“ hovorí poslankyňa MsZ Zuzana Baligová.

Pripája sa aj primátor Juraj Říha, ktorý rekonštrukciu škôlok vnímal ako veľkú výzvu. „Hoci sa volebné obdobie končí, naša snaha pokračuje. Mesto pripravilo a podalo eurofondový projekt na rekonštrukciu priestorov v rámci Základnej školy Záhorácka, kde rozšírením súčasnej škôlky vznikne miesto pre ďalších 20 detí. Súčasťou bude aj veľké ihrisko, ktoré škole chýba. Druhým, už podaným eurofondovým projektom, je žiadosť o výstavbu detských jaslí. Verím, že potešíme aj naše panie kuchárky, pretože ideme rekonštruovať kuchyne. Poslancom mestského zastupiteľstva som už predložil na schválenie návrh na finančné vykrytie komplexnej modernizácie kuchýň v našich škôlkach a zariadeniach,“ vysvetlil.   

Investície budú pokračovať
Na októbrovom rokovaní MsZ poslanci schválili rozpočet na rok 2019 a v rámci neho aj 50 tisíc € na pokračujúcu rekonštrukciu materskej školy. Tieto peniaze sa investujú do úpravy priestorov zázemia pre učiteľky na Štúrovej a do obnovy, prípadne výmeny potravinových výťahov.

Dostatok miest pre prijímanie detí

Za posledné 4 roky mesto do materskej školy investovalo historicky najvyššiu sumu – viac ako 2,1 milióna €. Po Štúrovej, Záhoráckej, Bernolákovej, Hviezdoslavovej a Rakárenskej je teda takmer hotová aj škôlka na Ulici Jána Kollára. Vďaka rekonštrukcii budov a navýšeniu kapacity môžeme hrdo konštatovať, že Malacky ako jedno z mála miest na Slovensku nemajú problém s prijímaním detí. Máme umiestnené všetky trojročné deti a otvorením novozrekonštruovanej škôlky na Kollárovej si vytvárame rezervu pre prijatie detí mladších ako 3 roky.

Text: Ľ. Pilzová, foto: S. Osuský


Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok