2. 7. 2009
Živel opäť vyčíňal

Búrke, ktorá včera (30. júna) podvečer zúrila nad mestom, mnoho občanov nevenovalo zvýšenú pozornosť. No silu, ktorú tento živel v sebe krotil nad centrom Malaciek, naplno ukázal v Zámockom parku. Silný východný vetrisko v spojení s hustým dažďom a pieskovými pôdami bol pre viacero stromov „vražedný“. Niekoľko starších stromov s hrubými kmeňmi zostalo vyvrátených aj s koreňmi; tenšie stromy nárazový vietor zlomil.

Pracovníci mesta  už začali s odstraňovaním popadanej zelene, no tento proces bude niekoľko dní trvať. Mesto Malacky – správa zelene preto upozorňuje občanov, aby do konca týždňa radšej do parku nechodili, zatiaľ totiž nie je zmapované, koľko stromov ešte živel poškodil, a tak reálne hrozí riziko zrútenia ďalších. Okrem Zámockého parku spôsobila búrka škody aj na majetku občanov žijúcich v mestskej časti Majír.

V dôsledku silného vetra popadali hrubé konáre z topoľov, ktoré poškodili strechu na garážach, takže viacerým začalo do nich zatekať. Obyvatelia obytného domu sú už zúfalí, pretože podobný scenár sa opakuje každý rok. Riešenie vidia v odstránení topoľov, s čím nesúhlasí vojenská správa lesov, na ktorej pozemkoch spomínané stromy rastú. Topole pritom neohrozujú len garáže, ale aj samotný obytný dom, a teda aj životy jeho obyvateľov.

Text, foto: -raj-

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok