2. 7. 2009
Živel opäť vyčíňal

Búrke, ktorá včera (30. júna) podvečer zúrila nad mestom, mnoho občanov nevenovalo zvýšenú pozornosť. No silu, ktorú tento živel v sebe krotil nad centrom Malaciek, naplno ukázal v Zámockom parku. Silný východný vetrisko v spojení s hustým dažďom a pieskovými pôdami bol pre viacero stromov „vražedný“. Niekoľko starších stromov s hrubými kmeňmi zostalo vyvrátených aj s koreňmi; tenšie stromy nárazový vietor zlomil.

Pracovníci mesta  už začali s odstraňovaním popadanej zelene, no tento proces bude niekoľko dní trvať. Mesto Malacky – správa zelene preto upozorňuje občanov, aby do konca týždňa radšej do parku nechodili, zatiaľ totiž nie je zmapované, koľko stromov ešte živel poškodil, a tak reálne hrozí riziko zrútenia ďalších. Okrem Zámockého parku spôsobila búrka škody aj na majetku občanov žijúcich v mestskej časti Majír.

V dôsledku silného vetra popadali hrubé konáre z topoľov, ktoré poškodili strechu na garážach, takže viacerým začalo do nich zatekať. Obyvatelia obytného domu sú už zúfalí, pretože podobný scenár sa opakuje každý rok. Riešenie vidia v odstránení topoľov, s čím nesúhlasí vojenská správa lesov, na ktorej pozemkoch spomínané stromy rastú. Topole pritom neohrozujú len garáže, ale aj samotný obytný dom, a teda aj životy jeho obyvateľov.

Text, foto: -raj-

Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok