20. 11. 2012
Zimná zberateľská burza
Blíži sa 1. december, keď sa v Malackách uskutoční posledná zo zberateľských búrz v tomto roku. Je to stretnutie zberateľov všetkých zberateľských odborov. Stretnú sa zberatelia známok, mincí, bankoviek, pohľadníc, odznakov, telelónnych kariet, pivných suvenírov a pod. Stretnutie sa už tradične uskutoční v priestoroch školskej jedálne pri ZŠ Dr. J. Dérera  na Ulici  gen. M. R. Štefánika 7. K dispozícii je i parkovisko na školskom dvore. Burza bude v čase od 8.00 h. do 12.00 h. Organizátormi sú Klub filatelistov ZSF 52-32 , Mestské centrum kultúry, Centrum voľného času a, samozrejme, ZŠ Dr. J. Dérera. Vstupné pre dospelých je 0,50 € a deti do 15 rokov majú vstup zadarmo. 

KF pri tejto príležitosti, ako aj pri príležitosti Adventných Malaciek vydá v poradí už trinásty korešpondenčný lístok s potlačou. Bude na ňom zobrazený malacký farský kostol. Predchádzajúce KL je možno zakúpiť v turisticko-informačnej kancelárii (v inkubátore) alebo priamo na burze.

Aj v budúcom roku vydá klub filatelistov ďalšie korešpondenčné lístky s prítlačou v rámci série Malacky dnes. Okrem toho sa pripravuje  i vydanie k 650. výročiu družobného mesta Žnin v Poľsku. Klub filatelistov medzi sebou privíta i nových záujemcov o členstvo v klube, prihlásiť sa možno i na burze. Filatelisti sa stretávajú každý posledný štvrtok v mesiaci v priestoroch prístavby mestského úradu (I. posch., č. dv. 112). Záujemcovia z radov žiakov sa tu  môžu prihlásiť u p. Gelingera, ktorý vedie krúžok v ZŠ Dr. J. Dérera, ale navštevovať ho môžu i žiaci z iných škôl. Takže, zberatelia, máte možnosť si doplniť a obohatiť svoje zbierky už 1. decembra.

Anton Pašteka
Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok