20. 11. 2012
Zimná zberateľská burza
Blíži sa 1. december, keď sa v Malackách uskutoční posledná zo zberateľských búrz v tomto roku. Je to stretnutie zberateľov všetkých zberateľských odborov. Stretnú sa zberatelia známok, mincí, bankoviek, pohľadníc, odznakov, telelónnych kariet, pivných suvenírov a pod. Stretnutie sa už tradične uskutoční v priestoroch školskej jedálne pri ZŠ Dr. J. Dérera  na Ulici  gen. M. R. Štefánika 7. K dispozícii je i parkovisko na školskom dvore. Burza bude v čase od 8.00 h. do 12.00 h. Organizátormi sú Klub filatelistov ZSF 52-32 , Mestské centrum kultúry, Centrum voľného času a, samozrejme, ZŠ Dr. J. Dérera. Vstupné pre dospelých je 0,50 € a deti do 15 rokov majú vstup zadarmo. 

KF pri tejto príležitosti, ako aj pri príležitosti Adventných Malaciek vydá v poradí už trinásty korešpondenčný lístok s potlačou. Bude na ňom zobrazený malacký farský kostol. Predchádzajúce KL je možno zakúpiť v turisticko-informačnej kancelárii (v inkubátore) alebo priamo na burze.

Aj v budúcom roku vydá klub filatelistov ďalšie korešpondenčné lístky s prítlačou v rámci série Malacky dnes. Okrem toho sa pripravuje  i vydanie k 650. výročiu družobného mesta Žnin v Poľsku. Klub filatelistov medzi sebou privíta i nových záujemcov o členstvo v klube, prihlásiť sa možno i na burze. Filatelisti sa stretávajú každý posledný štvrtok v mesiaci v priestoroch prístavby mestského úradu (I. posch., č. dv. 112). Záujemcovia z radov žiakov sa tu  môžu prihlásiť u p. Gelingera, ktorý vedie krúžok v ZŠ Dr. J. Dérera, ale navštevovať ho môžu i žiaci z iných škôl. Takže, zberatelia, máte možnosť si doplniť a obohatiť svoje zbierky už 1. decembra.

Anton Pašteka
Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok