20. 2. 2018
Zimná škola v prírode splnila svoj cieľ
Zima je krásne ročné obdobie. Poskytuje nám možnosť venovať sa zimným športom. Ako športová škola sme sa rozhodli využiť tieto možnosti a zorganizovali sme zimnú školu v prírode pre žiakov prvého stupňa. Zúčastnili sa na nej žiaci druhých, tretích a piatych ročníkov. Zamerali sme sa na rozvoj lyžiarskych zručností u žiakov mladšieho veku. Využili sme fakt, že deti pohyb prirodzene milujú a teda si akékoľvek nové športové aktivity ľahšie osvoja.
Počas šiestich dní strávených v nádhernej prírode Strážovských vrchov, sa nelyžiari naučili lyžovať a lyžiari sa zdokonalili v technike. Nechýbala ani sánkovačka, karneval, večerná schovávačka a preteky v zjazdovom lyžovaní.
V dnešnej dobe, keď nám kriticky narastá závislosť detí na digitálnych technológiách, detská obezita, tzv.fyzická negramotnosť a chorobnosť detí súvisiaca s nedostatkom pohybu a pobytu na čerstvom vzduchu, sú podobné aktivity viac než žiadúce.
Veríme, že prvý ročník zimnej školy v prírode pod vedením pani učiteľky Slovincovej a Martiniakovej splnil svoj cieľ a prispel k pozitívnemu rozvoju fyzickej gramotnosti, chuti športovať a aktívne zdravo tráviť čas, u detí mladšieho veku.

Text: L.Slovincová, foto: ZŠ Záhorácka
    
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok