18. 3. 2014
Žiačky zo Štúrovej ovládli okresné kolá vo vybíjanej

Pred jarnými prázdninami sa v športovej hale Malina v Malackách odohralo okresné kolo vo vybíjanej mladších žiačok, čo je každoročne veľmi prestížna udalosť. Do turnaja sa prihlásilo 15 družstiev. Najskôr sa hrali tri základné skupiny a z každej z nich víťaz postúpil do finálovej skupiny turnaja. Dievčatá zo Štúrovej si vo svojej základnej skupine poradili najskôr s družstvom Záhorskej Vsi hladko 20:0 a s družstvom Závodu 15:6. Zabezpečili si tak postup z prvého miesta do finálovej skupiny. Vo finálovej skupine najskôr porazili družstvo Stupavy 14:8.

V poslednom zápase sa podľa očakávaní a výsledkov v priebehu turnaja stretli dve najlepšie a neporazené družstvá, družstvo Štúrovej a Rohožníka. Bol to pre naše dievčatá určite najťažší zápas, ale od začiatku až do konca nepustili svojho súpera do vedenia a zaslúžene vyhrali 16:12. Stali sa tak majsterkami okresu a postúpili na majstrovstvá kraja.
ZŠ Štúrova reprezentovali Kristína Ambrová, Ivana Velická (5.A), Lea Kučerová, Viktória Horváthová (5.B), Tamara Hricová, Nicol Hladíková, Lujza Boďová (6.A), Vanda Wunderlichová, Terézia Sakarová, Simona Siváková, Vivien Lukšová a Simona Šimunová (6.B). K úspechu aj k postupu im gratulujeme a držíme palce, aby sa im darilo aj v krajskom kole a postúpili na majstrovstvá Slovenska, čo sa našim dievčatám v posledných troch rokoch podarilo už dvakrát.

Aj najmladšie žiačky vybojovali prvenstvo
Dva dni po vybíjanej mladších žiačok sa odohralo aj okresné kolo najmladších žiačok, žiačok prvého stupňa. Turnaja sa zúčastnilo 8 družstiev. Odohrali sa 3 základné skupiny a z každej z nich víťaz postúpil do finálovej skupiny. Na tento turnaj prišla ZŠ Štúrova s menšími očakávaniami a keďže polovicu družstva tvorili tretiačky, mohli len milo prekvapiť. Cieľ bol dostať sa do prvej trojky turnaja. V základnej skupine si dievčatá nad očakávania jednoducho poradili s družstvom ZŠ Dérera 8:2 a s družstvom Sološnice 11:1. Dievčatá si tak zabezpečili postup z prvého miesta do finálovej skupiny.

Prvý zápas vo finálovej skupine žiačky odohrali proti Lábu, ktorý mal dve veľmi nebezpečné hráčky, ale Malačianky hrali kolektívnejšie, čo nakoniec rozhodlo v ich prospech a vyhrali 9:6. V absolútnom finále sa zaslúžene stretli dve neporazené družstvá, čiže sa očakával poriadny boj. Zápas Štúrovej proti Záhoráckej začal okamžite 0:1 pre Záhorácku, ale od toho momentu mali žiačky zo ZŠ Štúrova vždy aspoň jeden bod navrch. Bolo to veľmi napínavé finále, hráčky zo Štúrovej však dokázali využiť viacej príležitostí na vybitie ako súperky a zaslúžene vyhrali 6:3. Stali sa tak majsterkami okresu.

ZŠ Štúrova reprezentovali Eva Balaščíková, Sarah Kujanová, Laura Walterová, Aylin Eginová (3.B), Laura Kubištová,
Nicole Pittnerová, Dominika Danihelová, Sabina Hause (4.A), Barbora Šmahlíková, Hana Sedláčková, Šárka Rybecká a Alexandra Kováčová (4.B). K úspechu im gratulujeme.

P. Ondruš

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok