8. 6. 2015
Žiačky zo Štúrovej druhé na majstrovstvách Slovenska vo vybíjanej
Účasť na Majstrovstvách  Slovenska vo vybíjanej žiačok základných škôl, ktoré sa konali 3. – 4. júna v Trnave, bola krásnym vyústením celoročnej snahy žiačok zo Základnej školy Štúrova v Malackách. Už len prejsť cez všetky postupové kolá a postúpiť na tento záverečný turnaj je veľký úspech. Na Štúrovej už sa to stáva skoro tradíciou, pretože za posledných päť školských rokov sme boli na majstrovstvách Slovenska vo vybíjanej už tretíkrát.
Najúspešnejšia bola generácia dievčat 2011, ktoré si vtedy odniesli domov zlaté medaily. Tento raz sme mali možno ešte lepšie zložené družstvo a jednoznačne sme túžili takýto úspech zopakovať. Dievčatá nenechali od prvého momentu na turnaji nikoho na pochybách a všetkých svojimi výkonmi presvedčovali, že sú v Trnave zaslúžene. Prvé dva výsledky 16:5 a 19:9 vyzerali až príliš jednoznačne, ale družstvá, s ktorými sme hrali, mali svoju kvalitu.
V závere skupiny sme sa však stretli s minuloročnými finalistkami, a to už bol úplne iný zápas, ktorý sme nakoniec nezvládli pre veľké množstvo stratených lôpt, a prehrali sme 15:16. Napriek tejto prehre sme však postúpili do semifinále, kde sme sa stretli s družstvom z Košického kraja, ktoré vyhralo skupinu A. V prvom polčase sme sa trochu trápili, no konečný výsledok 13:7 a postup do finále patril našim dievčatám. Vo finále nás čakali dievčatá z Nitrianskeho Rudna, ktorým sme podľahli o jeden bod v skupine.
Vedeli sme, že uspieť môžeme iba vtedy, ak sa vyvarujeme stratených lôpt. Od prvého hvizdu rozhodcu bolo jasné, že to bude veľmi vyrovnané stretnutie, ktoré nemá favorita. Vedenie v zápase sme si vystriedali osemkrát, maximálny rozdiel bol o dva body a rozhodovalo sa až v druhom predĺžení. V tom sme dokonca spravili trojbodovú šnúru a približne minútu a pol pred koncom sme viedli o dva body, lenže tú istú šnúru dokázali spraviť aj súperky. Na to sme však už nedokázali zareagovať a prehrali sme o jeden bod výsledkom 21:22.
O jeden jediný bod vo finále majstrovstiev Slovenska. Byť druhý na Slovensku je nádherný úspech a aj keď po zápase tiekli slzy potokom, tak pri vyhlasovaní výsledkov už boli baby usmiate od ucha k uchu. Pomaly im dochádzalo, čo sa im vlastne podarilo dosiahnuť. „Veľmi im gratulujem, bolo mi cťou ich tento školský rok viesť a získať s nimi krásnu striebornú medailu,“ povedal tréner dievčat Peter Ondruš.
O tento úspech ZŠ Štúrova Malacky sa zaslúžili Hana Sedláčková, Kristína Ambrová, Ivana Velická, Karolína Slobodová, Lea Kučerová, Viktória Horváthová, Nicol Hladíková, Michaela Habová, Vanda Wunderlichová, Terézia Sakarová, Viktória Voržáčková a Vivien Lukšová.

Text, foto: P. Ondruš
Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok