15. 4. 2016
Žiaci zo ZŠ Záhorácka zažiarili s vlastným predstavením

Žiaci 5. B triedy v Základnej škole na Záhoráckej ulici – Milica Curcic, Lucas Karel, Matúš Klas, Henrieta Matlovičová, Vanesa Nina Mychajľuková, Michal Salčík, Stella Stupňanová a Milan Alexander Žák – sa vrátili z Krajského finále súťaže Jazykový kvet v Bratislave so širokým úsmevom na tvári a s postupom do celoslovenského kola vo vrecku.

Jazykový kvet je súťaž v prednese a dráme v cudzích jazykoch. Žiaci sa na nej zúčastnili už minulý rok, keď boli ako štvrtáci zaradení do najmladšej kategórie. Súťaž sa im zapáčila natoľko, že tento rok si pripravili vlastné dramatické predstavenie a Milan Žák sa odvážne pustil do samostatného prednesu prózy. Všetko tvorili, nacvičovali a vyrábali v rámci záujmového krúžku English Drama pod vedením p. učiteľky Biesikovej.

Cesta k úspechu bola dlhá. Od septembra do konca októbra žiaci vymýšľali príbeh a spolu s vyučujúcou písali dialógy. Nasledoval nácvik jednotlivých častí, drobné zmeny a úpravy, aby bolo všetko dokonalé. Žiaci sa tiež podieľali na výrobe a príprave kulís, rekvizít a kostýmov.

Výsledkom je predstavenie Lucy in Tales, v ktorom sa dievčatko Lucy (Stella Supňanová) pri čítaní knihy prenesie do troch známych rozprávok a pomáha hlavným postavičkám. Každý žiak hrá aspoň dve rôzne postavy. Premeny z jednej postavy na druhú sa museli uskutočniť veľmi rýchlo, čo žiaci na súťaži zvládli s profesionalitou skúsených hercov. Porota ocenila výborné zvládnutie anglického jazyka, krásnu výslovnosť aj herecké výkony.

Milan Alexander Žák si do súťaže vybral úryvok z knihy Ako vycvičiť draka, v origináli How to Train the Dragon. Konkurenciu bratislavského kraja zdolal výrazným prednesom a skvelým zvládnutím náročného originálneho textu.
Srdečne blahoželáme!

-zš-

Ďalšie
Šport
Podujatia
24. 6. 2024
Pozývame na Street Floorball Cup

Do Malaciek mieri jedinečný florbalový zážitok. Vsobotu 29. júna ožije areál ZŠ Dr. J. Dérera…

Zobraziť celý článok
Rozvoj
Cykloturistika
24. 6. 2024
Rozvoj cyklodopravy je naším spoločným cieľom

Podpora bezpečnej cyklodopravy bola hlavným cieľom cyklojazdy Malackami, ktorá sa konala vsobotu 8…

Zobraziť celý článok