30. 9. 2021
Ženský zákon opäť na divadelných doskách
Po vynútenej ročnej prestávke to opäť prišlo. Pred pár dňami sa konal 13. ročník divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku. Otvorila ho najstaršia inscenácia z repertoáru Divadla na hambálku, veselohra Ženský zákon v záhoráčtine. Hambálkovci ju hrajú už 19 rokov.

Manželia Anička a Miško Mauackí sa pri príležitosti svojej zlatej svadby vracajú v spomienkach do mladosti, do obdobia krátko pred sobášom. Tak sa začína Ženský zákon v podaní ochotníkov z malackého Divadla na hambálku, ktorí sa po dlhšom čase opäť predstavili na domácich divadelných doskách. Príbeh o medziľudských vzťahoch z dedinského prostredia pôvodne z pera Jozefa Gregora Tajovského v záhoráckej úprave bratov Moravčíkovcov si prišlo pozrieť mnoho priaznivcov divadla.
Vtipné dialógy zlepšili večer nejednému divákovi. Pekne vymyslený prechod z prítomnosti do spomienok manželského páru na mladosť v úvode predstavenia a opačne aj v jeho závere. To je len zopár krásnych momentov z tejto divadelnej hry, ktorá by sa dala nazvať starou dobrou klasikou Divadla na hambálku.
Festival Zejdeme sa na Hambálku po Ženskom zákone pokračoval dvoma predstaveniami Štvrtá tretina (Túlavé divadlo) a Všetko o ženách (Divadlo Diva). Bodkou festivalu bol obľúbený Hambáljarmok, ktorý sa tento rok spojil aj s Bábkovým žihadlením. Krásne jesenné, až takmer letné počasie prilákalo na nádvorie kaštieľa veľa návštevníkov. Ďakujeme všetkým za podporu. 

Text: P. Arpášová, foto: M. Macejka

Ďalšie
Šport
Voľný čas
20. 2. 2024
Po úspešnom nultom ročníku prišiel úspešný prvý

Minuloročná premiéra amatérskeho volejbalového turnaja zmiešaných tímov bola úspešná, a tak po…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Sociálna oblasť
Oznamy
20. 2. 2024
Štatistický úrad vykonáva v Malackách zisťovanie o príjmoch a životných…

Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o…

Zobraziť celý článok