20. 10. 2009
Železničná stanica vyzerá lepšie

Pohľady nielen cestujúcich, ale snáď každého, kto prešiel okolo budovy železničnej stanice, dlhý čas padali na betónové kvádre. Tie zostali na svojom mieste ako pamiatky na označenie zastávok, pri ktorých však autobusy už roky nestoja. Nevzhľadné a nepotrebné kvádre špatili už tak dosť zlý dojem z tejto časti mesta. „Keďže zastávky sú vlastníctvom Slovak Lines, a. s., patria im aj tieto kvádre,“ informoval redakciu Jozef Bátory z oddelenia územného rozvoja a životného prostredia mestského úradu. S otázkou, komu vlastne kvádre patria a čo s nimi bude ďalej sme sa obrátili na hovorkyňu Slovak Lines, a. s. Evu Vozárovú.

Ani po takmer dvoch týždňoch sa však k uvedenej problematike nevyjadrila. „V čase, keď ste ma kontaktovali, boli kvádre v procese odstraňovania. Teraz už by na svojom pôvodnom mieste nemali stáť,“ informovala nás napokon telefonicky. Priestranstvo pred železničnou stanicou je už skutočne bez zrejme „zabudnutých“ kvádrov a vyzerá omnoho lepšie. Minulý rok v novembri sa v meste začalo hovoriť o zámere rekonštrukcie celej Nádražnej ulice. Okrem toho, že cesta je v zlom stave a nie sú na nej ani vyznačené čiary, esteticky nepôsobia ani búdky obchodníkov či nereprezentatívna autobusová stanica.

„Momentálne je pripravená projektová dokumentácia, v ktorej sú opravy rozdelené do troch etáp. V prvej by išlo o opravu až po autobusové nádražie, v druhej by sa rekonštruovalo samotné autobusové nádražie a v tretej až po napojenie na Štefánikovu ulicu,“ vysvetlila Gabriela Reháková,  vedúca oddelenia územného rozvoja a životného prostredia mestského úradu. „Napriek tomu, že cesta potrebuje opravu, nenachádza sa v havarijnom stave. Jej oprava teda nie je zahrnutá v rozpočte,” dodala G. Reháková,

Text: Simona Šípová/ Silvia Rajnová
Foto: Simona Šípová

Ďalšie
Šport
9. 6. 2023
Pre hádzanú obetuje všetko: Laura Walterová patrí k najlepším

Keď sa narodíte do hádzanárskej rodiny a prejavíte záujem o šport, nie je veľká šanca, že sa vašou…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Spoločnosť
9. 6. 2023
Mestské zastupiteľstvo: urgent, migranti, klimatická stratégia, komisie

Poslanci MsZ 30. mája prerokovali okrem tém spomenutých v nadpise tohto článku aj návrh na…

Zobraziť celý článok