20. 10. 2009
Železničná stanica vyzerá lepšie

Pohľady nielen cestujúcich, ale snáď každého, kto prešiel okolo budovy železničnej stanice, dlhý čas padali na betónové kvádre. Tie zostali na svojom mieste ako pamiatky na označenie zastávok, pri ktorých však autobusy už roky nestoja. Nevzhľadné a nepotrebné kvádre špatili už tak dosť zlý dojem z tejto časti mesta. „Keďže zastávky sú vlastníctvom Slovak Lines, a. s., patria im aj tieto kvádre,“ informoval redakciu Jozef Bátory z oddelenia územného rozvoja a životného prostredia mestského úradu. S otázkou, komu vlastne kvádre patria a čo s nimi bude ďalej sme sa obrátili na hovorkyňu Slovak Lines, a. s. Evu Vozárovú.

Ani po takmer dvoch týždňoch sa však k uvedenej problematike nevyjadrila. „V čase, keď ste ma kontaktovali, boli kvádre v procese odstraňovania. Teraz už by na svojom pôvodnom mieste nemali stáť,“ informovala nás napokon telefonicky. Priestranstvo pred železničnou stanicou je už skutočne bez zrejme „zabudnutých“ kvádrov a vyzerá omnoho lepšie. Minulý rok v novembri sa v meste začalo hovoriť o zámere rekonštrukcie celej Nádražnej ulice. Okrem toho, že cesta je v zlom stave a nie sú na nej ani vyznačené čiary, esteticky nepôsobia ani búdky obchodníkov či nereprezentatívna autobusová stanica.

„Momentálne je pripravená projektová dokumentácia, v ktorej sú opravy rozdelené do troch etáp. V prvej by išlo o opravu až po autobusové nádražie, v druhej by sa rekonštruovalo samotné autobusové nádražie a v tretej až po napojenie na Štefánikovu ulicu,“ vysvetlila Gabriela Reháková,  vedúca oddelenia územného rozvoja a životného prostredia mestského úradu. „Napriek tomu, že cesta potrebuje opravu, nenachádza sa v havarijnom stave. Jej oprava teda nie je zahrnutá v rozpočte,” dodala G. Reháková,

Text: Simona Šípová/ Silvia Rajnová
Foto: Simona Šípová

Ďalšie
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok