22. 8. 2012
Zejdeme sa s Maštalírom aj Kobielskym

5. ročník divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku

Od 19. do 24. septembra budú Malacky opäť žiť divadelným sviatkom. Počas šiestich dní sa „zejdeme“ so známymi tvárami ako Maštalír či Kobielsky, pochutíme si na divadelných maškrtách slovenských aj českých divadiel a „omrkneme“ mladé talenty. Festivalová atmosféra bude dochutená o večerné koncerty, divadelnú čajovňu, súťaže v improvizácii, výstavu či tvorivé dielne. Jednoducho: Zejdeme sa na hambálku!

„Náš festival je o stretnutí priateľov a vzniku nových priateľstiev, aj preto sme ho nazvali Zejdeme sa na hambálku. Sú to vlastne také divadelné Vianoce, keď sa ‘zejde’ divadelná rodina, teda všetci milovníci tohto umenia,“ vysvetľuje režisér a umelecký vedúci Divadla na hambálku Vlado Zetek. Aj na tomto ročníku budeme mať možnosť vidieť na jednom mieste profesionálne aj ochotnícke divadlá, pričom svoj herecký talent predvedú aj detské a mládežnícke súbory. Všetko sa to bude variť počas šiestich septembrových dní v Malackách – v Kultúrním domečku (kine) a Spoločenskom dome MCK, respektíve v jeho priľahlých vonkajších priestoroch.

K tohtoročným najväčším bonbónikom festivalu patrí nepochybne predstavenie súboru Squat, ktoré tvorí trio Maštalír, Kobielsky a Bystriansky. Tieto známe tváre z televíznej obrazovky prinesú do Malaciek inscenáciu Rozhodcovia. Ďalej sa bude na festivale servírovať Túlavý večer – kabaretné vystúpenie Túlavého divadla, ktorým nás prevedú Jakub Nvota, Kamil Žiška či Lucia Hurajová. Kto má chuť na komediálny kúsok zo sveta žien, nemal by chýbať na predstavení Baby na palube, v ktorom sa blysnú Oľga Belešová a Zuzana Martinková. Zoznam divadelných pochúťok sa však ani zďaleka nekončí. Z Čiech k nám dorazí divadlo Do houslí s mrazivou komédiou Když se zhasne, ktorá bude útočiť na divákovu bránicu. Ochotnícke zastúpenie bude mať na festivale domáce Divadlo na hambálku so svojou najnovšou hrou Stálo ti to zlato za to?, ktorú napísal režisér Vlado Zetek hercom takmer na mieru, ďalej prídu českí kolegovia z Divadelního souboru Břetislav, ktorí predvedú drsnú hru o citlivých medziľudských vzťahoch – Mrzák Inishmaanský a do tretice nebude chýbať ani Záhorácke divadlo Senica, ktoré spolu s Divadlom Svatopluk Hodonín zahrajú komédiu Osudy jedného vinára. Pre deti je prichystané predstavenie Prešporského divadla Končérto dy komediánty a pripravené budú aj predstavenia určené školám. Pre všetkých, ktorí sa radi pozrú na mladé nádejné talenty sú určené inscenácie, ktoré nacvičili mladí divadelníci zo Základnej umeleckej školy, Detského divadelného štúdia DNH a Štúdia mladých DNH.   

Príjemnú chuť a vôňu bude na festivale Zejdeme sa na hambálku dotvárať sprievodný program vo forme večerných koncertov, tancovačiek, súťaží v improvizácii – v boji o malý a veľký Hambál, pričom nebude chýbať ani výtvarno-divadelný park, tvorivé dielne, výstava a divadelná čajovňa, v ktorej si budete môcť v pokoji poklebetiť o práve videných predstaveniach.

Lístky na jednotlivé predstavenia budú v predaji od 4. septembra v pokladni Kultúrního domečka v Malackách vždy dve hodiny pred akýmkoľvek predstavením. V ponuke bude aj zvýhodnená permanentka za 25 € (platí na všetky predstavenia festivalu okrem predstavenia Rozhodcovia), ktorá sa bude predávať v limitovanom počte, preto sa treba s jej kúpou poponáhľať.

Generálnym partnerom piateho ročníka Zejdeme sa na hambálku je HB Reavis. Festival je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a Bratislavského samosprávneho kraja. Organizátorom je Mestské centrum kultúry v Malackách a Divadlo na hambálku.

Viac informácií nájdete na www.divadlonahambalku.sk


-ts-

Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok