20. 9. 2017
Zejdeme sa na hambálku - Už to vypukne
10. ročník divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku začína už zajtra – 21. septembra. Program bude naozaj pestrý.
Môžeme sa tešiť na množstvo výborných inscenácií zo Slovenska i z Čiech. Hneď v úvode (21. septembra) nás čaká veľmi príjemné stretnutie – v hre Manželský čtyřúhelník účinkuje rodáčka z Malaciek Michaela Badinková, ktorá má v Českej republike rozbehnutú úspešnú kariéru.
V piatok 22. septembra o 15.00 sa v Kultúrním domečku predstaví seniorské Občianske združenie Petržalčanka, ktoré pripravilo tanečno-divadelné predstavenie Petržalské páračky – drápačky.

Hambáljarmok – ftipná kaša už sa varí 
V sobotu 23. septembra vás pozývame na 4. ročník Hambáljarmoku, ktorý je súčasťou festivalu a koná sa na trávnatej ploche pred Spoločenským domom (sobášnou sieňou). 
Okrem hudobných a divadelných vystúpení sa môžete zabaviť pri rôznych hrách pre detičky, odfotiť sa s divadelnými rekvizitami či pri fotostene, porozprávať sa s hercami Divadla na hambálku alebo sa prísť občerstviť. Čím? Ochutnať by ste mali tradičnú hambálkovskú ftipnú kašu, guláš, lokše, koláčiky, limonády, kávičku, čaj, pivo a veľa ďalšieho.  
Vezmite deti, vnúčatá, rodičov, starých rodičov, súrodencov, kamarátov a príďte si užiť jedinečnú pohodovú a priateľskú atmosféru Hambáljarmoku.
Program je nasledovný:
10.00 Bubenícka show Tambores
11.00 Divadlo Piki: ELÁ HOP
12.00 Funny Fellows
13.00 Divadlo Piki: O deviatich mesiačikoch

Tešte sa na Blázinec
Jedným z nezabudnuteľných zážitkov bude určite inscenácia Blázinec (30. septembra) a stretnutie s významným českým hercom Mirkom Táborským. Mali sme ho možnosť vidieť aj na našom filmovom plátne, v roku 2017 napríklad vo filme Miluji tě modře, Po strništi bos, Toman, Záhradníctvo: Dezertér, Záhradníctvo: Nápadníci, 8 hlav šílenství, v roku 2016 to boli filmy Ako básnici čakajú na zázrak, Bezva ženská na krku, Dvojníci, Lída Baarová, alebo v predchádzajúcich rokoch vo filmoch Celebrity s.r.o., Život je život, Pojedeme k moři, Traja bratia, Černí baroni (1992), Svatba upírů (1993), Konec básníků v čechách (1993), Kolja (1996), Lotrando a Zubejda (1997), Tmavomodrý svět (2001), Mazaný Filip (2003), Jak básníci neztrácejí naději (2004) a v mnohých iných.
Festival Zejdeme sa na hambálku síce začína už 21. septembra, no oficiálne slávnostné otvorenie sa udeje na predstavení domáceho Divadla na hambálku 27. septembra, keď odohrá svoju najnovšiu komédiu Tri letušky v Paríži.

Vstupenky na jednotlivé predstavenia 10. ročníka festivalu Zejdeme sa na hambálku si môžete zakúpiť v pokladni kina vždy hodinu pred akýmkoľvek filmovým či divadelným predstavením, alebo elektronicky cez stránku www.mckmalacky.sk.
 
Všetko vyššie uvedené je len malá ochutnávka z bohatého programu.
Viac informacii na stranke www.divadlonahambalku.sk a na www.mckmalacky.sk.
 
-ZCH-, -red- 
Ďalšie
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Dôležité dátumy

sobota 23. marec 7.00 – 22.00 h 1. kolo sobota 6. apríl, 7.00 – 22.00 h prípadné 2. kolo…

Zobraziť celý článok
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Ste v zozname voličov?

Občania (voliči) majú možnosť overiť si, či sú zapísaní v stálom zozname voličov a či sú údaje o…

Zobraziť celý článok