4. 4. 2011
Zberatelia prišli na burzu aj z Česka a Rakúska

Jarná zberateľská burza v Malackách sa v sobotu 2. apríla tradične skončila úspechom a bola sprevádzaná veľkým záujmom zberateľov. V jedálni pri ZŠ Dr. Jozefa Dérera návštevníkov vítal podpredseda Zväzu slovenských filatelistov – Klub filatelistov Malacky  52 – 32 pán Dušan Pavlík. Vymieňalo, predávalo a kupovalo sa všeličo – okrem známok, starých peňazí a pohľadníc aj hokejové či futbalové kartičky, figúrky z kindervajíčok a iné hračky.

Na prvý pohľad by sa náhodnému návštevníkovi azda mohlo zdať, že jedáleň sa zmenila na starinárstvo či akési „vetešníctvo“. Pri bližšom pohľade a po zasvätení do problematiky však aj laik pochopí, že v záplave menej cenných kúskov sa nájdu aj ozajstné vzácnosti. Nečudo, že každý nie je ochotný dať sa vyfotografovať spolu s pokladmi, ktoré ponúka. „Raz po uverejnení fotografie kolegu vykradli,“ tvrdí pán, ktorý pravidelne navštevuje burzy v Malackách aj spolu s manželkou. Na jeho stolíku sa tiež našla sada, ktorá sa podľa jednej z návštevníčok predáva za 400 €.

Zanietenci filatelie v Malackách nikdy neholdovali svojmu koníčku výlučne pre vlastné potešenie, ale oddávna reprezentovali mesto a usilovali sa aj o to, aby sa dostalo do povedomia nielen filatelistickej, ale aj širokej verejnosti. V ostatnom čase, od roku 2010, sa im podarilo vydať už päť poštových lístkov (ľudovo korešpodňákov) s vyobrazením významných objektov mesta Malacky. Vydanie šiesteho sa chystá k Prvomájovým Malackám 2011. Vlani k týmto oslavám vydali prvý poštový lístok v náklade 300 ks vyobrazením Pálfiovskej izby v kaštieli. Ostatné zo série Malacky dnes vyšli v počte 150 ks. Pri príležitosti jesennej burzy s motívom ZŠ Dr. J. Dérera, k divadelnému festivalu Zejdeme sa na hambálku s obrázkom Kultúrního domečka, k podujatiu Kultúra bez tlmočníka s motívom synagógy a k Adventným Malackám s fotografiou kláštora. Čo bude na šiestom poštovom lístku, ktorý si návštevníci Prvomájových Malaciek budú môcť kúpiť v stánku MsÚ pri kaštieli za 1 euro, nateraz zostáva prekvapením. Nechajme sa teda prekvapiť!

Text, foto: Tatiana Búbelová
      

Ďalšie
Šport
24. 7. 2024
Vysvedčenia pre karatistov

Koniec júna je u školákov vždy spájaný s odovzdávaním vysvedčení za dosiahnuté výsledky v škole.…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok