17. 10. 2019
Zber objemného odpadu v III. obvode začína už zajtra
Zajtra – v piatok 18. októbra – pokračuje  zber objemného odpadu. Veľkokapacitné kontajnery budú pristavené v III. obvode. V piatok sa kontajnery pristavia, v sobotu vyvezú a znovu pristavia na miesto. V pondelok 21. októbra sa vyvezú opäť a odvozné miesta sa vyčistia.

Zber veľkoobjemového odpadu má nové pravidlá. Z technických príčin už nie je možný starý spôsob, keď obyvatelia vyložili odpad pred svoje domy. 

V rámci jednotlivých obvodov sú určené miesta, kde sa pristavia veľkokapacitné kontajnery a do ktorých môžu obyvatelia vyniesť odpad. 

V dňoch 18. – 21. októbra budú veľkokapacitné kontajnery pristavené v III. obvode (do obvodov patria aj paneláky, aj rodinné domy):  

Vinohrádok
gen. Štefánika – jasle, veterinár
gen. Štefánika – zastávka Tabarín
Stupavská – bývalé Zberné suroviny
trafostanica pri Betánii
Michala Tillnera 5219/19 – parkovisko
Štúrova – detské ihrisko a škola
Štúrova – pri potoku
križovatka Štúrova – Boreckého – L. Novomeského 
trafostanica V. Clementisa – Jozefa Gabčíka – Ľ. Kukorelliho
Kalista Orgoňa – parkovisko
križovatka Jánošíkova – Príjazdná
križovatka Záhradná – Stromová – Olšiny
križovatka Gaštanová pri Hobbi

Veľkoobjemový zber bude prebiehať počas októbra, postupne vo všetkých štyroch obvodoch mesta, každý týždeň v jednom obvode. 

Veľkokapacitné kontajnery sú určené výlučne pre obyvateľov Malaciek – fyzické osoby. Nie sú určené pre podnikateľov, aby sa zbavovali odpadu v rámci svojich podnikateľských aktivít (pri prerábkach bytov a pod.)

Do veľkoobjemových kontajnerov PATRÍ: nábytok rozbitý na dosky, koberce, matrace a odpad, ktorý nepatrí do komunálneho odpadu ani do separovaného zberu.
Do veľkoobjemových kontajnerov NEPATRÍ: pneumatiky, elektroodpad, batérie a akumulátory, stavebný odpad, nebezpečný odpad (farby, oleje a pod.).

Elektroodpad sa môže voziť na zberný dvor Partizánska celoročne a zadarmo. Aj veľkoobjemový odpad sa môže voziť celoročne na zberné dvory. 

TEKOS/-red-
Ďalšie
Práca
Oznamy
9. 7. 2024
Centrum voľného času hľadá vychovávateľa

Centrum voľného času v Malackách hľadá kreatívneho, všestranného, flexibilného, zodpovedného,…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
8. 7. 2024
Vojtech Planka vystúpil na Gerlach

Rekreačný bežec a zanietený turista Vojtech Planka zdolal pred pár dňami Gerlachovský štít. Vôbec…

Zobraziť celý článok