10. 10. 2019
Zber objemného odpadu v II. obvode začína už zajtra
Zajtra – v piatok 11. októbra – pokračuje  zber objemného odpadu. Veľkokapacitné kontajnery budú pristavené v II. obvode. V piatok sa kontajnery pristavia, v sobotu vyvezú a znovu pristavia na miesto. V pondelok 14. októbra sa vyvezú opäť a odvozné miesta sa vyčistia.

Zber veľkoobjemového odpadu má nové pravidlá. Z technických príčin už nie je možný starý spôsob, keď obyvatelia vyložili odpad pred svoje domy. 

V rámci jednotlivých obvodov sú určené miesta, kde sa pristavia veľkokapacitné kontajnery a do ktorých môžu obyvatelia vyniesť odpad. 

V dňoch 11. – 14. októbra budú veľkokapacitné kontajnery pristavené v II. obvode (do obvodov patria aj paneláky, aj rodinné domy):
 
Nádražná – Štefana Čulena – Pavla Blahu (Pepsi Cola, zadná brána)
križovatka Petra Jilemnického – Ľuda Zúbka
Kozia – ubytovňa Agra
Jána Hollého – druhá časť Martina Benku
Cesta mládeže – Veľkomoravská 
Cesta mládeže – modrý činžiak pri ceste
križovatka Svätoplukova – Jána Hollého
križovatka Vlastenecká – Príjazdná
križovatka Bernolákova – Veľkomoravská (trafostanica)

Veľkoobjemový zber bude prebiehať počas októbra, postupne vo všetkých štyroch obvodoch mesta, každý týždeň v jednom obvode. 

Veľkokapacitné kontajnery sú určené výlučne pre obyvateľov Malaciek – fyzické osoby. Nie sú určené pre podnikateľov, aby sa zbavovali odpadu v rámci svojich podnikateľských aktivít (pri prerábkach bytov a pod.)

Do veľkoobjemových kontajnerov PATRÍ: nábytok rozbitý na dosky, koberce, matrace a odpad, ktorý nepatrí do komunálneho odpadu ani do separovaného zberu.
Do veľkoobjemových kontajnerov NEPATRÍ: pneumatiky, elektroodpad, batérie a akumulátory, stavebný odpad, nebezpečný odpad (farby, oleje a pod.).

Elektroodpad sa môže voziť na zberný dvor Partizánska celoročne a zadarmo. Aj veľkoobjemový odpad sa môže voziť celoročne na zberné dvory. 

TEKOS/-red-
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok