18. 4. 2023
Zápis detí do prvého ročníka

Uplynulý víkend sa uskutočnil zápis detí do prvého ročníka základných škôl v našom meste.

Všetky deti, ktoré do konca augusta tohto roka dovŕšia 6 rokov, sa museli prísť zapísať do ľubovoľnej školy. Rodičia sa mohli rozhodnúť či svoje dieťa zapíšu do školy, do ktorej spadajú podľa obvodu, v ktorom majú trvalé bydlisko alebo do inej školy. Riaditelia však musia prednostne prijať deti spadajúce do ich školy podľa obvodu. Cirkevná škola môže prijať deti zo všetkých školských obvodov v meste.

Aktuálne sa do jednotlivých škôl deti zapísali takto:

  • ZŠ Dr. J. Dérera – 96 detí
  • ZŠ Záhorácka – 104 detí
  • ZŠ Štúrova – 56 detí
  • ZŠ M. Olšovského/cirkevná ZŠ – 86 detí

Nejde však o reálny počet detí, ktoré nastúpia do prvého ročníka. Niektorí rodičia totiž zapísali svoje deti aj do dvoch škôl a na zápis museli prísť aj deti, ktoré síce spĺňajú povinnú vekovú hranicu, avšak budú pokračovať v povinnom predprimárnom vzdelávaní (v minulosti by sme povedali, že budú mať odklad). Prišli aj tie, ktoré tento školský rok pokračovali v plnení povinného predprimárneho vzdelávania (teda mali odklad). A nesmieme zabúdať ani na okolité dediny, z tých taktiež mohli prísť na zápis. 

V Malackách máme podľa ročníkov narodenia evidovaných 253 detí, ktoré by mali nastúpiť do prvého ročníka. Koľko ich však napokon bude a koľko tried jednotliví riaditelia základných škôl napokon otvoria, budeme informovať neskôr. O prijatí dieťaťa na základné vzdelávanie rozhodnú riaditelia do 15. júna.

Text a foto: N. Jánošová

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok