18. 4. 2023
Zápis detí do prvého ročníka

Uplynulý víkend sa uskutočnil zápis detí do prvého ročníka základných škôl v našom meste.

Všetky deti, ktoré do konca augusta tohto roka dovŕšia 6 rokov, sa museli prísť zapísať do ľubovoľnej školy. Rodičia sa mohli rozhodnúť či svoje dieťa zapíšu do školy, do ktorej spadajú podľa obvodu, v ktorom majú trvalé bydlisko alebo do inej školy. Riaditelia však musia prednostne prijať deti spadajúce do ich školy podľa obvodu. Cirkevná škola môže prijať deti zo všetkých školských obvodov v meste.

Aktuálne sa do jednotlivých škôl deti zapísali takto:

  • ZŠ Dr. J. Dérera – 96 detí
  • ZŠ Záhorácka – 104 detí
  • ZŠ Štúrova – 56 detí
  • ZŠ M. Olšovského/cirkevná ZŠ – 86 detí

Nejde však o reálny počet detí, ktoré nastúpia do prvého ročníka. Niektorí rodičia totiž zapísali svoje deti aj do dvoch škôl a na zápis museli prísť aj deti, ktoré síce spĺňajú povinnú vekovú hranicu, avšak budú pokračovať v povinnom predprimárnom vzdelávaní (v minulosti by sme povedali, že budú mať odklad). Prišli aj tie, ktoré tento školský rok pokračovali v plnení povinného predprimárneho vzdelávania (teda mali odklad). A nesmieme zabúdať ani na okolité dediny, z tých taktiež mohli prísť na zápis. 

V Malackách máme podľa ročníkov narodenia evidovaných 253 detí, ktoré by mali nastúpiť do prvého ročníka. Koľko ich však napokon bude a koľko tried jednotliví riaditelia základných škôl napokon otvoria, budeme informovať neskôr. O prijatí dieťaťa na základné vzdelávanie rozhodnú riaditelia do 15. júna.

Text a foto: N. Jánošová

Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok