15. 10. 2019
Zámocký park hostil súboje okresného kola v cezpoľnom behu

Prostredie Zámockého parku sa v závere septembra stalo dejiskom Okresného kola v cezpoľnom behu, na ktorom sa v 8 kategóriách zúčastnilo 139 pretekárov z 10 škôl. Bežecké súboje sa odohrávali na novej, 500-metrovej trati, ktorá mala mierne zvlnený profil.


Stalo sa už tradíciou, že organizátori zaradili do programu aj 4 nepostupové kategórie. Víťazkou prvej z nich, najmladších žiačok, sa stala Regina Slezáková (ZŠ Mansveta Olšovského), najrýchlejším najmladším žiakom bol Matias Michalovič (ZŠ Štúrova), medzi mladšími žiačkami nenašla premožiteľku Hana Zálesňáková (ZŠ Zohor) a v súťaži mladších žiakov dominoval Teodor Volek (ZŠ Záhorácka).


Prvenstvo v kategórii starších žiačok vybojovala Rebecca Slezáková (ZŠ Mansveta Olšovského) a 29-členné štartové pole starších žiakov ovládol Leo Olšavský (ZŠ Stupava). V súťaži študentov zvíťazili Marek Ondrovič a Mária Šimeková (obaja Gymnázium Ul. 1. mája, Malacky).


Súťaž zorganizovalo Centrum voľného času v spolupráci s AD HOC Malacky a ZŠ Záhorácka.

Z výsledkov súťaže jednotlivcov:


Najmladšie žiačky (500 m)
1. Regina Slezáková (ZŠ Mansveta Olšovského, Malacky) – 1:50,5
2. Natália Šárniková (ZŠ Mansveta Olšovského, Malacky) – 1:51,8
3. Andrea Mrázová (ZŠ Štúrova, Malacky) – 1:52,8

Najmladší žiaci (1000 m)
1. Matias Michalovič (ZŠ Štúrova, Malacky) – 3:55,0
2. Jakub Čahoj (ZŠ Štúrova, Malacky) – 3:56,50
3. Šimon Nehyba (ZŠ Dérera, Malacky) – 4:04,2

Mladšie žiačky (1000 m)
1. Hana Zálesňáková (ZŠ Zohor) – 3:53,2
2. Barbora Karkušková (ZŠ Stupava) – 4:05,0
3. Sofia Nemcová (ZŠ Štúrova, Malacky) – 4:09,7

Mladší žiaci (2000 m)
1. Teodor Volek (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 8:06,8
2. Lukáš Prístach (ZŠ Jakubov) – 8:14,1
3. Artur Haba (ZŠ Štúrova, Malacky) – 8:17,1

Staršie žiačky (1500 m)
1. Rebecca Slezáková (ZŠ Mansveta Olšovského, Malacky) – 6:01,2
2. Michaela Salayová (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 6:02,6
3. Karen Grígelová (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 6:05,0

Starší žiaci (3000 m)
1. Leo Olšavský (ZŠ Stupava) – 11:02,5
2. Nicolas Novák (ZŠ Jakubov) – 11:04,5
3. Dušan Velický (ZŠ Sološnica) – 11:53,9

Študentky (1500 m)
1. Mária Šimeková (Gymnázium Ul. 1. mája, Malacky) – 7:20,4
2. Timea Morávková (Gymnázium Ul. 1. mája, Malacky) – 7:20,6
3. Lenka Šimeková (Gymnázium Ul. 1. mája, Malacky) – 7:21,0

Študenti (3000 m)
1. Marek Ondrovič (Gymnázium Ul. 1. mája, Malacky) – 10:20,3
2. Matúš Kuma (Gymnázium Ul. 1. mája, Malacky) – 11:05,1
3. Marek Havlík (Gymnázium sv. Fr. Assiského, Malacky) – 11:44,5

Text: P. Filip
Foto: CVČ Malacky a A. Ondrovičová

Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok