28. 10. 2013
Zámocký park dejiskom discgolfového turnaja

Jesenný Zámocký park, ktorý v súčasnosti hýri farbami, si v nedeľu 27. októbra vychutnali nadšenci individuálneho športu discgolf. Uskutočnil sa tu totiž discgolfový turnaj, ktorého sa zúčastnilo 25 hráčov.

Turnaj sa začal už v sobotu v Campingparku Karpaty – Kuchyňa, kde je deväťjamkové ihrisko. Odtiaľ sa discgolfová komunita presunula do Malaciek. „Postavili sme desať krásnych, dlhých, náročných jamiek, ktoré poriadne prevetrali fyzickú a mentálnu kondíciu hráčov, pretože sa hrali netradične až tri kolá. Jedno kolo trvalo zhruba 1,5 hodiny. Najlepšie kolo v Malackách zahrali Katka Boďová a Lukáš Jedlička,“ hovorí jeden z organizátorov podujatia Lukáš Grožaj.

Jamky predstavujú v discgolfe koše, do ktorých súťažiaci hádžu disky. Tie môžu mať rôznu veľkosť a hrúbku, od čoho sa odvíjajú ich letové vlastnosti. Súťažiaci s nimi narábajú podľa vzdialenosti koša a typu terénu. Tento raz discgolfisti koše so sebou priniesli, no predstavovali by si tu aj koše umiestnené nastálo. „Túto hru si môže zahrať každý, aj celé rodiny, určite by sa to zapáčilo aj Malačanom,“ hovorili súčasne niekoľkí discgolfisti.

Podnet na vytvorenie discgolfového ihriska v malackom Zámockom parku zaslalo mesto Malacky v uplynulých dňoch do Pamiatkového úradu v Bratislave, ktorý poskytne k danej veci stanovisko.

A čo vy? Chceli by ste v Malackách športovať aj týmto spôsobom? Privítali by ste discgolf v Zámockom parku?

Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Atléti idú do celoštátneho finále Detskej P-T-S

Atletické preteky pre staršie amladšie žiactvo – Detská P-T-S – budú mať vpiatok 24. mája…

Zobraziť celý článok
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok