24. 9. 2012
Založenie Oblastnej organizácie cestovného ruchu Záhorie o týždeň?

Po sérii rokovaní od marcového snemu Združenia miest a obcí záhorskej oblasti, ktoré prebehli v Smrdákoch a Senici, je konečne stanovený termín založenia Oblastnej organizácie cestovného ruchu na Záhorí. Ustanovujúce valné zhromaždenie je naplánované na 4. októbra 2012 o 10:00 hodine v zasadačke Mestskej rady na MsÚ Senica.

Podobný proces prebiehal v iných regiónoch Slovenska už v roku 2011 a bolo založených viac ako tridsať OOCR vo viacerých regiónoch Slovenska. Prirodzený turistický región Záhorie sa radí medzi posledné regióny na Slovensku, ktoré nemajú  na svojom území OOCR.

Základnou premisou pre úspešné pôsobenie tejto organizácie je, aby sa všetci členovia naučili myslieť v prospech celku – tu máme na mysli v prospech rozvoja turizmu na Záhorí. Zásadné princípy, na ktorých chceme postaviť oblastnú organizáciu CR na Záhorí sú: vnímať Záhorie ako celok pre rozvoj CR, vnímať partnerskú spoluprácu v území ako spojivo, vnímať zákazníka/návštevníka ako východiskový bod všetkých realizovaných aktivít novovznikajúcej organizácie, produkt destinácie ako produkt musí byť komerčne úspešný.

Pri zakladaní OOCR postupujeme v zmysle zákona č. 91/2010 Zákon o podpore cestovného ruchu.

Na rokovaniach o založení OOCR sa zúčastňovali aj Malacky, o vstupe mesta do tejto organizácie budú rokovať poslanci MsZ na zasadnutí 27. septembra.


– NAPÍSALA ZÁHORÁCKÁ TUAČOVÁ KANCELÁRIJA, MILAN HOLLÝ, red –  

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok