6. 2. 2019
Záhorácky detský bežecký pohár 2018
V sobotu 26. januára sa v kinosále Kultúrneho domu obce Borský Svätý Jur uskutočnilo vyhodnotenie Záhoráckeho detského bežeckého pohára (ZDBP) za rok 2018. Uplynulý ročník súťaže sa skladal zo 14 behov s celkovou účasťou 2447 pretekárov, ktorí v jednotlivých kolách bojovali nielen o medaily či vecné ceny, ale na základe umiestnenia v každom z podujatí aj o body do celkového poradia.

Medzi ocenenými bola aj početná skupina členov Atletického klubu AC Malacky, ktorí v súťaži štartovali pod hlavičkou AC a Detskej organizácie Záhorácky Fénix. Vo svojich kategóriách zvíťazili Tina Bačová (predškoláci dievčatá), Jakub Pauko (predškoláci chlapci), Tamara Kožuchová (mladšia prípravka dievčatá), Juraj Hlaváč (prípravka chlapci), Laura Holická (najmladšie žiačky), Teodor Volek (najmladší žiaci), Rebecca Slezáková (mladšie žiačky), Matej Brezina (mladší žiaci), Timea Morávková (staršie žiačky) a Michaela Zbořilová (juniorky). Trofeje za druhé miesto si prevzali Erik Alexander Šimek (predškoláci chlapci), Marek Išunin (mladšia prípravka chlapci), Lea Pauková (prípravka dievčatá), Kristína Sabová (mladšie žiačky), Peter Kottlík (mladší žiaci), Ivan Sedlák (starší žiaci), Timea Morávková (dorastenky) a Lukáš Dóka (juniori). Tretie priečky v celkovom poradí si vybojovali Andrej Regina (predškoláci chlapci), Viktória Pauková (prípravka dievčatá), Laura Sedláková (najmladšie žiačky), Adam Boškovič (najmladší žiaci), Simona Kordošová (mladšie žiačky), Eric Houndjo (mladší žiaci) a Patrik Slezák (starší žiaci).

Absolútnou víťazkou v súťaži jednotlivcov sa stala pretekárka AC Malacky Tina Bačová, ktorá v kategórii predškoláci dievčatá nenašla premožiteľku ani v jednom zo 14 štartov, čím dosiahla rekordný a súčasne maximálny počet 700 bodov.

Medzi top pretekárov sa spomedzi Malačanov zaradili Andrej Regina, Tina Bačová, Richard Mráz, Andrea Mrázová, Nina Bačová, Eva Slezáková, Teodor Volek, Ivan Sedlák a Patrik Slezák, ktorí boli ocenení za účasť na všetkých podujatiach ZDBP 2018.

Poďakovanie za prípravu a dôstojnú organizáciu slávnostného vyhodnotenia súťaže patrí OÚ Borský Svätý Jur v spolupráci s AK Borský Svätý Jur a OZ Grand Prix Záhorie. Nastávajúci ročník ZDBP 2019 bude mať 15 kôl a do celkového poradia sa budú započítavať body z 10 pretekov. Súťaž odštartuje 30. marca v Hlbokom a bude pokračovať v Šaštíne (13. 4.), Jablonici (27. 4.), Plaveckom Štvrtku (18. 5.), Brezovej pod Bradlom (29. 6.), Borskom Svätom Jure (13. 7.), Plaveckom Mikuláši (27. 7.), Radošovciach (17. 8.), Smrdákoch (24. 8.), Prietrži (31. 8.), Gbeloch (7. 9.), Holíči (14. 9.), Malackách (21. 9.), Borskom Mikuláši (19. 10.) a Senici (31. 12.).


Prehľad víťazov ZDBP 2018:

Benjamínkovia dievčatá
1. Barbora Moravcová (Brestovec)
2. Laura Matuská (ŠK Jablonica)
3. Klára Polakovičová (ŠK Jablonica)

Benjamínkovia chlapci
1. Martin Olšovský (ŠK Jablonica)
2. Matias Čuvala (Brezová pod Bradlom)
3. Filip Gašpárek (AK Borský Svätý Jur)

Predškoláci dievčatá

1. Tina Bačová (AC Malacky)
2. Tiffany Tanková (Bratislava)
3. Isabella Jansová (Myjava)

Predškoláci chlapci
1. Jakub Pauko (Záhorácky Fénix)
2. Erik Alexander Šimek (Záhorácky Fénix)
3. Andrej Regina (Záhorácky Fénix)

Mladšia prípravka dievčatá
1. Tamara Kožuchová (AC Malacky)
2. Vanesa Poláčková (ŠK Jablonica)
3. Markéta Kalmanová (Senica)

Mladšia prípravka chlapci
1. Alex Matejov (ŠK Jablonica)
2. Marek Išunin (AC Malacky)
3. Jakub Barcaj (ŠK Jablonica)

Prípravka dievčatá
1. Martina Moravcová (Brestovec)
2. Lea Pauková (Záhorácky Fénix)
3. Viktória Pauková (Záhorácky Fénix)


Prípravka chlapci
1. Juraj Hlaváč (Záhorácky Fénix)
2. Oliver Čulen (AK Borský Svätý Jur)
3. Gabriel Harnušek (ŠK Jablonica)

Najmladšie žiačky
1. Laura Holická (AC Malacky)
2. Tamara Svatíková (ŠK Jablonica)
3. Laura Sedláková (Záhorácky Fénix)

Najmladší žiaci
1. Teodor Volek (Záhorácky Fénix)
2. Matúš Bachratý (Závod)
3. Adam Boškovič (AC Malacky)

Mladšie žiačky
1. Rebecca Slezáková (Záhorácky Fénix)
2. Kristína Sabová (Záhorácky Fénix)
3. Simona Kordošová (Záhorácky Fénix)


Mladší žiaci
1. Matej Brezina (Záhorácky Fénix)
2. Peter Kottlík (Záhorácky Fénix)
3. Eric Houndjo (Záhorácky Fénix)


Staršie žiačky
1. Timea Morávková (AC Malacky)
2. Natália Králiková (ŠK Jablonica)
3. Simona Hrajnohová (ŠK Jablonica)

Starší žiaci
1. Adam Zubák (ŠK Jablonica)
2. Ivan Sedlák (Záhorácky Fénix)
3. Patrik Slezák (Záhorácky Fénix)


Dorastenky
1. Simona Hrajnohová (ŠK Jablonica)
2. Timea Morávková (AC Malacky)
3. Lucia Režnáková (ŠK Jablonica)

Dorastenci
1. Adam Zubák (ŠK Jablonica)
2. Nikolas Náter (Senica)
3. Pavol Riečický (AK Junior Holíč)

Juniorky
1. Michaela Zbořilová (Záhorácky Fénix)
2. Adriana Nemcová (ŠK Jablonica)
3. Simona Machánová (Bratislava)

Juniori
1. Filip Búzek (Šaštín)
2. Lukáš Dóka (AC Malacky)
3. Jozef Červenák (RC Sološnica)

Text: P. Filip, foto: P. Žužič

Ďalšie
Práca
Oznamy
9. 7. 2024
Centrum voľného času hľadá vychovávateľa

Centrum voľného času v Malackách hľadá kreatívneho, všestranného, flexibilného, zodpovedného,…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
8. 7. 2024
Vojtech Planka vystúpil na Gerlach

Rekreačný bežec a zanietený turista Vojtech Planka zdolal pred pár dňami Gerlachovský štít. Vôbec…

Zobraziť celý článok