Hádzanári HC Záhoráci odohrali svoj tretí duel v rámci skupiny o zotrvanie v Niké Handball extralige, na palubovke Topoľčian prehrali 32:35.
Záhorákom vôbec nevyšiel úvod do zápasu, po štvrťhodine hry prehrávali 5:12. Prakticky po zvyšok duelu len doháňali manko, no dobehnúť rozbehnutých hráčov Topoľčian s viacerými zahraničnými hádzanármi v zostave už nestihli. Domácich potiahol najmä jedenásťgólový Branislav Cigáň, za Záhorákov sa najčastejšie medzi strelcov zapísal sedemgólový Lazar Ristič.
„Zápas sme začali zle, hlavne v obrane. Mali sme veľa problémov so zložením mužstva, ale mladší hráči ukázali, že sa s nimi dá do budúcnosti počítať. Vo chvíľach, keď sme sa mohli vrátiť do hry, tam bolo „niečo“, čomu nerozumiem a radšej to nebudem komentovať. Môžem povedať, že som spokojný s tým, ako moji chlapci hrali a ako sa správali na ihrisku. Niekedy nie je ľahké zachovať pokoj a oni to zvládli,“ uviedol po zápase tréner Bojan Čirič.
Najbližšie sa Záhoráci predstavia doma. V sobotu 29. marca v hale Malina privítajú mužstvo Hlohovca.
HK Agro Topoľčany – HC Záhoráci Stupava/Malacky 35:32 (19:14)
Zostava Záhorákov: Samardžija (Velebný) – Frýbert, Ristič (7), Valachovič (2), Vasovič, Jánoš (1), Tóth (3), Žunić (4), Kovács, Konečný (4), Spasič (1), Matúš Stachovič (2), Prevaj (3), Torok (4), Radovič.
-mb-
M. Kratochvílová: beh v krvi aj v duši
Martina Kratochvílová je atlétkou zMalaciek, ktorá vostatných rokoch dosahuje obdivuhodné bežecké…
Modernizácia stálej expozície Múzea Michala Tillnera
Múzeum Michala Tillnera oslavuje tento rok 50. výročie svojho vzniku. Jubileum sme si na jar…