15. 1. 2020
Záhoráci v Bratislave pozývajú na bál
Spolok Záhorákov v Bratislave svojou činnosťou vstupuje do druhej päťdesiatky. V tomto roku pripravuje už 51. Bál Záhorákov v našom hlavnom meste. Uskutoční sa tradične v prvú februárovú sobotu, ktorá tento rok pripadne na 1. februára. Po minuloročnej dobrej skúsenosti sa bude znovu konať v kultúrnom dome Zrkadlový háj v Petržalke.

Bály sú vždy vyvrcholením činnosti spolku a aj napĺňaním jeho spoločenského poslania. Áno, chceme ľudí na bále dobre zabaviť, ale aj vniesť do neho kus zdravého záhoráckeho entuziazmu, pripomenúť ľuďom ich korene, rodisko, domovinu. Odvtedy, ako sa v televíznej relácii Repete zviditeľnila kapela bratov Zajačkovcov z Plaveckého Štvrtka, účinkuje každý rok aj na Bále Záhorákov. I tentoraz má výborný repertoár, pozná tie najlepšie hity od čias Františka Krištofa Veselého až po dnes, vie zabaviť mladšiu i staršiu generáciu. Vystupuje s ňou spevák Karol Malý a v tomto roku ako hosť aj Robo Kazík. Na žiadnom bále nesmie chýbať folklór, a tak sa predstaví aj dychová hudba Rubín zo Skalice a detský súbor Čečinka z Karlovej Vsi. Nebude chýbať chutné občerstvenie a šťastlivci si odnesú aj pekné vecné ceny, ktoré do tomboly venujú organizácie zo Záhoria i Bratislavy.
 
Hŕstka Záhoráckych nadšencov srdečne pozýva obyvateľov Malaciek a okolia na tohtoročný bál v Bratislave. Na všetkých sa teší čestná richtárka spolku, národná umelkyňa Mária Kráľovičová, súčasný richtár, profesor Anton Gúth, primár v nemocnici na Kramároch, pochádzajúci z Malých Levár, ako aj ďalší organizátori. 

František Karas, člen Záhoráckej rady a dávny absolvent gymnázia v Malackách     
Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok