6. 2. 2024
Záhoráci stále čakajú na prvú výhru v novom roku

Záhorákom nevyšiel vstup do roka 2024 podľa ich predstáv. Po prehre v prvom jarnom kole extraligy na pôde Košíc nestačili v sobotu ani na hádzanárov Bojníc, ktorým podľahli v gólovo bohatom zápase 36:40.

Pre zverencov Bojana Čiriča tak išlo o druhú prehru v novom roku, šancu na nápravu chuti budú mať už budúci víkend v Považskej Bystrici. Na palubovke úradujúceho majstra však môžu iba prekvapiť.

„Vždy podporujem svojich hráčov, keď dajú zo seba všetko. No včera tomu tak nebolo, dokonca ani zďaleka. Podľa môjho názoru sme podali veľmi slabý výkon. Problém nevidím v útočnej fáze, skôr obrana bola pod hranicou akceptovateľnosti. Naši brankári tiež nepodávali výkony na požadovanej úrovni. Počas zápasu som niekoľkokrát menil obranné formácie, ale nič nepomohlo,“ uviedol po stretnutí tréner Bojan Čirič pre klubový web.

Aj po novom roku si diváci našli v hojnom počte cestu do ŠH Malina. Pred takmer plným hľadiskom si však domáci hádzanári užili vedenie v zápase len na jeho začiatku. Potom prišla z ich strany séria nepremenených šancí, keď sa viacerými výbornými zákrokmi predviedol hosťujúci 51-ročný gólman Fabián. Naopak súper svoje premieňal a v úvode 12. minúty sa ujal vedenia 10:7. V ďalšom priebehu prvého polčasu si Bojnice udržiavali troj až päťgólové vedenie, ale Záhoráci sa v závere polčasu vzchopili a do šatní sa išlo za tesného vedenia hostí 16:15.

Bojnice lepšie zvládli aj úvod druhej časti, keď zásluhou dvoch gólov Melnyka a troch Ďurajku odskočili na 22:17 a tento náskok si udržiavali až do samotného záveru. Domácim nemožno uprieť snahu o lepší výsledok, ale nedokázali ubrániť predovšetkým dvojicu Melnyk a Bogár, ktorá spolu nastrieľala 30 gólov (Bogár 17, Melnyk 13). Najmä zásluhou tejto dvojice hostia štyri minúty pred koncom viedli o 7 gólov a domácim sa až v závere podarilo skorigovať výsledok na konečných 36:40. Za Záhorákov bol najúspešnejším strelcom Roman Valachovič s 11 presnými zásahmi.

HC Záhoráci Stupava/Malacky – HK Kúpele Bojnice 36:40 (15:16)

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: J. Rybár, Maslić, Krištofič – D. Frýber, T. Baláž, Burnazović, Valachovič 11/3, Ristić 2, Jánoš, Tóth 2/1, Žunić 7, Kovács 4, Konečný 3, Prevaj, Blašković, D. Grich 4. Tréner: B. Ćirić, asistent trénera P. Stachovič, vedúci mužstva B. Grich a M. Rybár.

Text: M. Binčík/V. Miček, foto: L. Obžerová

Ďalšie
Šport
26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…