7. 10. 2024
Záhoráci sa bili, no na ďalšie body nedosiahli

Šieste kolo hádzanárskej extraligy poslalo Záhorákov na palubovku Bojníc, čo neveštilo vôbec jednoduché stretnutie. Predpoklady sa potvrdili a mužstvo zo Záhoria ťahalo za kratší koniec počas celého zápasu, skóre 26:39 z pohľadu hostí tak nie je ničím prekvapivým.

O osude stretnutia rozhodol už prvý polčas, ktorý našim hádzanárom napriek veľkej snahe pritlačiť na kvalitnejšieho súpera vôbec nevyšiel a prehrali ho pomerne vysokým rozdielom 13:21. V 2. polčase to potom bolo len o márnej snahe Malaciek a Stupavy dostihnúť súpera, ktorý si však kontroloval pohodlný náskok.

Od úvodného hvizdu to bol pre nás náročný zápas. Naša obrana nefungovala tak, ako by mala, a zdalo sa, že hráme s prílišným rešpektom. Je sklamaním, že proti silnejším súperom nedokážeme ukázať náš skutočný potenciál a schopnosti. Pred nami je dlhá cesta, ale verím, že dokážeme zmeniť tento trend. Náš tím má potenciál hrať na oveľa vyššej úrovni. Sme súčasťou špičky tabuľky a máme ambície tam zostať. Musíme si ujasniť priority, pretože nás čakajú dva kľúčové zápasy v nasledujúcom týždni,“ uviedol po stretnutí tréner Záhorákov Bojan Čirič.

Záhoráci budú hrať v 7. kole extraligy najprv doma so Slovanom Modra a v 8. sa predstavia na južnom Slovensku a vycestujú na palubovku Nových Zámkov. Pobijú sa o ďalšie body, zatiaľ ich majú na konte štyri a balansujú medzi prvou šestkou a zvyškom súťaže.

HK Bojnice – HC Záhoráci 39:26 (21:13)

Zostava a góly HC Záhoráci: J. Rybár, Samardžija, Velebný – Dijamantović 2, Ristić 5, Valachovič 3, Vasović 3/1, Jánoš, Tóth 2, Žunić 1, Kovács 2, Konečný 3, Spasić 2/2, Prevaj 3, Krajčír

-mb-

Práca
Oznamy
7. 10. 2024
Mesto hľadá zamestnancov na pozície referentov životného prostredia

Mesto Malacky informuje o voľných pracovných miestach na Mestskom úrade Malacky. Názvy pracovných…

Voľný čas
Spoločnosť
7. 10. 2024
Rebecca Slezáková: „Atletika má v mojom živote výnimočné miesto.“

Dá sa trénovať v Malackách na majstrovstvá sveta v atletike? Ak je ušportovca atrénera prítomná…