30. 5. 2023
Záhoráci majú za sebou najúspešnejšiu sezónu. Tréner Ćirić: S 10. miestom nie som spokojný

Záhoráci obsadili v konečnej tabuľke extraligy 10. miesto, čo je ich doteraz najlepšie umiestnenie. So sezónou v Malackách a Stupave panuje spokojnosť, keďže sa podarilo získať v základnej časti 10 bodov a až do posledných kôl divákov pútal dramatický boj o play-off. V nasledujúcej skupine o 9. až 11. miesto Záhoráci získali ďalšie štyri body.

„Bola to naozaj dlhá sezóna. Nebolo to ľahké, potrebovali sme čas, aby sme sa navzájom spoznali. Spolieham sa na trochu odlišný systém, takže som potreboval čas, aby som chlapcom vysvetlil, čo očakávam. Bolo to ťažké, ale čím viac času plynulo, tým to vyzeralo lepšie. Bol to dobrý prvý krok a to najlepšie ešte len príde,“ zhodnotil uplynulý ročník hlavný tréner Záhorákov Bojan Ćirić, pre ktorého to bola prvá kompletná sezóna na lavičke spojeného tímu Stupavy a Malaciek. Oproti predošlému ročníku, v ktorom Záhoráci trpeli jednu porážku za druhou a body zbierali len sporadicky si tím prešiel značným posilnením v podobe balkánskych legionárov a mladíci, na ktorých klub stavia, nadobudli potrebné skúsenosti.

„Som naozaj šťastný z pokroku, ktorý sme dosiahli. Atmosféra je fantastická, hrali sme zaujímavý a sledovateľný štýl hry. Predvádzali sme rýchlu, modernú hádzanú a s tým som spokojný. Bol som tiež spokojný s tým, ako chlapci trénovali a s disciplínou, ktorú preukázali,“ skonštatoval kormidelník. Na druhej strane však stále vidí značný priestor na zlepšenie. „Jediná vec, s ktorou nie som spokojný, je naša pozícia v tabuľke. Viem, že sme dosiahli rekordný počet bodov pre klub, ale to nestačilo. Máme väčšie ciele a desiate miesto ma na konci sezóny nespravilo šťastným,“ priznal.

Nová sezóna extraligy začne už tradične v septembri, tú uplynulú vyhrali hráči MŠK Považská Bystrica, ktorí zosadili vo finále z trónu dlhoročného hegemóna slovenskej hádzanej Tatran Prešov. Záhoráci sa začnú na nový ročník pripravovať už 10. júla. Tím by sa mal pred novou sezónou posilniť, mená nových hráčov však zatiaľ známe nie sú. Bojan Ćirić má so Záhorákmi vysoké ambície a chce tím z Malaciek a Stupavy po prvý raz dotiahnuť do play-off.

Text: M. Binčík, foto: -nj-/FB Záhoráci

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok