V nedeľu 1. decembra sa začína tohtoročný advent. Odštartuje aj jedno z najväčších celomestských podujatí, tentoraz s trochu pozmeneným názvom Vianočné Malacky 2024.
Program otvorí tradičný koncert Cirkevného konzervatória Bratislava v Kostole Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Pred koncertom Vianočné Malacky oficiálne otvoria, pričom sa zároveň zapáli prvá sviečka na mestskom adventnom venci. Pokračovať budeme Mikulášom (štvrtok 5. decembra), adventnými trhmi (pondelok 16. decembra – nedeľa 22. decembra), Novoročnými Malackami (streda 1. januára) a čerešničkou na torte bude Trojkráľový koncert (pondelok 6. januára).
Adventné trhy s programom budú tak ako po minulé roky na Kláštornom námestí. Tu budú rozložené aj stánky s jedlom a nápojmi, darčekovým sortimentom a milými drobnosťami. Stánky budú otvorené každý deň od 15.00 h a v sobotu od 9.00 h.
V programe sa predstavia umelci mnohých žánrov a nebudú chýbať ani Malačania. Na svoje si prídu všetky vekové kategórie. Tesne pred Vianocami nás poteší koncert Roba Opatovského s kapelou, ktorý je známy svojimi vianočným skladbami.
Srdečne vás pozývame stráviť príjemné chvíle.
Text: -nj-, foto: archív mestských médií
Záhoráci sa rozlúčili s Čiričom prehrou, čaká ich prestavba kádra
Hádzanári HC Záhoráci ukončili svoju sezónu v Niké Handball extralige prehrou proti ŠKP…
Najlepší športovci Malaciek za rok 2025
Najlepší športovci Malaciek za rok 2025 Vpiatok 24. apríla mesto vyhlásilo najlepších…











