13. 5. 2024
Začína sa atletická sezóna

Atletická sezóna 2024 sa rozbieha a klub AC Malacky má oprávnené ambície.

Naša najúspešnejšia pretekárka Rebecca Slezáková sa v auguste predstaví na juniorských majstrovstvách sveta v Peru, tešíme sa na majstrovstvá Európy do 18 rokov v Banskej Bystrici a držíme palce aj našim šikovným najmenším, ktorí sa prebojovali do celoslovenského finále Čokoládovej tretry.

Na úvod sezóny sa Rebecca Slezáková vybrala do Starej Boleslavi na 1. kolo súťaže družstiev junioriek Stredočeského krajského atletického zväzu, kde hosťuje za Sokol Nehvizdy. Zvíťazila v prekážkových behoch na 100 m a 400 m.

Na pretekoch žiakov v šprintérskom trojboji v Bratislave sa traja členovia AC Malacky prebojovali na strieborné stupienky: Diana Pajpachová (najmladšie žiačky), Alexandra Šelcová (mladšie žiačky) a Richard Mráz (mladší žiaci). Rozbehol sa už aj Záhorácky detský bežecký pohár.  Zo 16 pretekov sú za nami už tri: Beh šaštínskymi bormi, Jablonická desiatka a Dojčanská 9.

Alex bojuje o Európu

Dorastenec Alex Houndjo sa na prvomájovej súťaži v Trnave priblížil k limitu účasti na majstrovstvách Európy do 18 rokov. Jeho hlavnou disciplínou je trojskok, kde pri silnom vetre zaznamenal výkon 13,94 m. Limit je 14,10 m. Medzi juniormi si dobre viedol v skoku do diaľky jeho brat Erik, ktorý hneď prvým skokom dosiahol slušný výkon 614 cm. Do tretice sme sa takmer radovali z osobného rekordu Pavlíny Ort-Mertlovej v oštepe.  Pri záverečnom pokuse jej namerali 31,92 m, avšak vo výsledkoch sa objavilo 27,96 m. Protest nepomohol, ale veríme, že Pavlína to v ďalších súťažiach ešte „rozbalí“.

Čokoládová tretra

Na štadióne Mladá Garda v Bratislave sa konalo oblastné kolo Čokoládovej tretry. Spomedzi 906 detí si 6 našich najmenších atlétov vybojovalo postup na celoslovenské finále do Košíc (20. mája). V miniprípravke (do 7 r.) si postup zo 7. miesta vybojovala Aneta Hoľanová (AC Malacky), medzi dievčatami do 9 r. si v konkurencii až 153 dievčat dobehla po 6. miesto a postup Bianka Boráková (cirkevná ZŠ). Výborne si viedol medzi žiakmi do 11 rokov Erik Alexander Šimek (ZŠ Záhorácka), ktorý dobehol na 2. mieste. V hode vortexom bola tretia Júlia Januš (ZŠ Záhorácka) a štvrtá Romana Habová (AC Malacky). Medzi žiačkami do 11 rokov zvíťazila Mia Šimková, ktorá pretekala pod hlavičkou CVČ Kúty, ale v atletických súťažiach trénuje a preteká za AC Malacky.

Atletická liga žiakov

Mladá Garda hostila aj 1. kolo atletickej ligy staršieho žiactva. Niektoré dievčatá príjemne prekvapili a na začiatok sezóny sa ukázali v dobrom svetle.  Z víťazstva a osobného rekordu sa v behu na 800 m radovala Alica Vavricová. Na 2000 m bola Nela Šnegoňová druhá. Svoj bežecký deň mala Andrea Mrázová, ktorá si dobehla pre osobné rekordy na 100 m prek., 200 m prek. a na 300 m. Do diaľky skočila osobný rekord 475 cm ešte len mladšia žiačka Alexandra Šelcová. Ďalšia mladšia žiačka  Nela Stašková v hale už skočila cez 5 metrov a teraz na Garde skočila 486 cm.  Skákala však s takou dynamikou, že ak by jej aspoň jeden pokus vyšiel, zaletela by ďaleko za 5 metrov. Medzi dorastencami sa darilo Tomášovi Sámelovi v hode oštepom.  Pozoruhodné na jeho výkone 51,74 m je to, že s tréningom začal iba pred 8 mesiacmi. Jeho progres je obdivuhodný. Z ďalších výsledkov prekvapila prehra Tea Voleka s Adamom Boškovičom na 110 m prekážok. Pre objektívnosť treba dodať, že neutekali v jednom behu.

AC Malacky/-red-

Ďalšie
Šport
26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…