15. 3. 2023
Začiatok roka v znamení výstavby

Vlani v máji mestskí poslanci súhlasili s tým, aby mesto predložilo žiadosť o dotácie z eurofondov na rozšírenie kapacity materskej školy Štúrova. Žiadosť bola úspešná a mesto získalo nenávratnú sumu 1 529 398,19  €. Škôlka je už v realizácii.

Projekt zahŕňa vznik dvoch nových tried a prislúchajúceho zázemia pre 50 detí (v novom jednopodlažnom pavilóne so zelenou strechou a najnovšími technológiami vykurovania), rekonštrukciu interiéru jestvujúceho pavilónu, materiálové vybavenie, vrátane nového zariadenia kuchyne a práčovne a zázemia pre nepedagogický personál. 

Ak všetko pôjde podľa harmonogramu, nový pavilón začne slúžiť deťom už tento rok na jeseň.

Projekt Malacky – zvýšenie kapacít MŠ Štúrova je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Cyklotrasy

Mesto opätovne ukončilo verejné obstarávanie na dodávateľa stavby cyklotrasy Družstevná – Radlinského ako aj cyklotrasy Pezinská – Padzelek. K prvej uvedenej cyklotrase už bolo odovzdané stavenisko a začali sa prvé zemné práce v križovatke Nádražná – Radlinského. 

Výsledky verejného obstarávania na cyklotrasu Pezinská – Padzelek aktuálne kontroluje Bratislavský samosprávny kraj ako sprostredkovateľský orgán pre eurofondové dotácie. Medzitým sa začalo verejné obstarávanie na dodávateľa cyklotrasy Partizánska – Cesta mládeže, ktorá spojí lokality Partizánska, Ľuda Zúbka, Námestie SNP, Mierové námestie, Veľkomoravskú a Cestu mládeže. Súbežne s jej výstavbou sa plánuje aj rekonštrukcia vozoviek dotknutých ulíc, chodníkov a verejného osvetlenia.

Projekt Cyklotrasa Družstevná – Radlinského Malacky je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Na rozdiel od informácií IDS BSK, ktorá tvrdila, že autobusová zastávka na Radlinského sa ruší, zastávka sa rušiť nebude. Isté obmedzenia v súvislosti s výstavbou cyklotrasy nastanú, avšak zastávka sa posunie pravdepodobne iba o niekoľko metrov. Súbežne s tým sa začnú stavebné práce na hlavnej svetelnej križovatke, kde sa okrem iného bude posúvať pravé odbočovacie rameno zo Záhoráckej na Štefánikovu.

Športová aréna

Naďalej pokračujú stavebné práce na novej športovej aréne v lokalite bývalej píly. Počas jari by už mali byť montované konštrukcie oboch hál.

Ďalšie projekty

Mesto tiež súťaží dodávateľa revitalizácie verejného priestranstva na M. Tillnera a F. Malovaného na Juhu. V priebehu pár týždňov by malo byť verejnosti do užívania odovzdané aj nové pešie námestie v centre mesta a podzemná garáž.

Text: Ľ. Pilzová, foto: N. Jánošová, J. Hargaš, archív

V súvislosti s rozširovaním škôlky na Štúrovej sme do redakcie dostali podnet od obyvateľa Juhu. Sťažoval sa, že stavebné mechanizmy parkujú na chodníku a ihrisku, čo pre okoloidúcich znamená nielen diskomfort, ale predovšetkým ohrozenie bezpečnosti. Mesto situáciu preverilo a požiadalo stavebnú firmu, aby pri pohybe a odstavovaní stavebných mechanizmov dbali jej pracovníci v maximálne možnej miere na bezpečnosť okoloidúcich.

Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok