10. 5. 2010
Zachránil banke peniaze, doplatil na to životom - aktualizované o 20:00 + fotogaléria

V pondelok 10. mája krátko pred desiatou hodinou dopoludnia páchateľ postrelil SBS-kára malackej pobočky OTP banky, ktorá sa nachádza v budove AFK. Podľa svedkov incidentu ozbrojený maskovaný muž vošiel do priestorov banky so slovami, aby mu jej pracovníčky vydali peniaze. V danej situácii SBS-kár zareagoval streľbou na páchateľa. Ten následne streľbu opätoval, pričom príslušníka bezpečnostnej služby zasiahol troma strelnými ranami do hrudníka, brušnej dutiny a tvárovej časti hlavy. S vážnymi zraneniami ho vrtuľníkom previezli do nemocnice na bratislavské Kramáre, kde ihneď podstúpil operačný zákrok. Napriek obrovskej snahe lekárov sa mu nepodarilo pomôcť a na následky zranení člen SBS – obyvateľ susedných Gajár pán Marian Ž.- dnes približne o 15:00 hod.zomrel.

Podľa slov riaditeľa Krajského riaditeľstva PZ SR, polícia zadržala dvoch podozrivých spolupáchateľov a pravdepodobný lupič, ktorý strieľal na pracovníka SBS, leží so strelnými poraneniami v skalickej nemocnici.Podľa televízie JOJ mu jeho “kumpáni” zavolali záchranku z čerpacej stanice v Kútoch. Jeho telo  zasiahlo viac ako 15 striel. Podstúpil zložitú operáciu a jeho stav je natoľko vážny, že nevylučujú jeho prevoz do niektorej z bratislavských nemocníc. 

Na základe okamžitej reakcie pracovníka SBS páchatelia nestihli ukradnúť žiadnu hotovosť, avšak ten doplatil na svoju odvahu vlastným životom.

Polícia začala zatiaľ trestné stíhanie vo veci lúpeže a páchateľom hrozí trest odňatia slobody vo výške 10 až 15 rokov.Doteraz však nie je známy počet páchateľov tohto ohavného trestného činu a preto polícia prosí o pomoc pri vyšetrovaní aj verejnosť. V prípade, že ktokoľvek disponuje akoukoľvek informáciou, ktorá by pomohla pri objasnení tohto činu, môže ju oznámiť na ktoromkoľvek oddelení PZ SR, prípadne na čísle 158. 

Fotogaléria (22 ks)

/raj, sita, iša/
foto: S. Osuský

Ďalšie
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok