10. 5. 2010
Zachránil banke peniaze, doplatil na to životom - aktualizované o 20:00 + fotogaléria

V pondelok 10. mája krátko pred desiatou hodinou dopoludnia páchateľ postrelil SBS-kára malackej pobočky OTP banky, ktorá sa nachádza v budove AFK. Podľa svedkov incidentu ozbrojený maskovaný muž vošiel do priestorov banky so slovami, aby mu jej pracovníčky vydali peniaze. V danej situácii SBS-kár zareagoval streľbou na páchateľa. Ten následne streľbu opätoval, pričom príslušníka bezpečnostnej služby zasiahol troma strelnými ranami do hrudníka, brušnej dutiny a tvárovej časti hlavy. S vážnymi zraneniami ho vrtuľníkom previezli do nemocnice na bratislavské Kramáre, kde ihneď podstúpil operačný zákrok. Napriek obrovskej snahe lekárov sa mu nepodarilo pomôcť a na následky zranení člen SBS – obyvateľ susedných Gajár pán Marian Ž.- dnes približne o 15:00 hod.zomrel.

Podľa slov riaditeľa Krajského riaditeľstva PZ SR, polícia zadržala dvoch podozrivých spolupáchateľov a pravdepodobný lupič, ktorý strieľal na pracovníka SBS, leží so strelnými poraneniami v skalickej nemocnici.Podľa televízie JOJ mu jeho “kumpáni” zavolali záchranku z čerpacej stanice v Kútoch. Jeho telo  zasiahlo viac ako 15 striel. Podstúpil zložitú operáciu a jeho stav je natoľko vážny, že nevylučujú jeho prevoz do niektorej z bratislavských nemocníc. 

Na základe okamžitej reakcie pracovníka SBS páchatelia nestihli ukradnúť žiadnu hotovosť, avšak ten doplatil na svoju odvahu vlastným životom.

Polícia začala zatiaľ trestné stíhanie vo veci lúpeže a páchateľom hrozí trest odňatia slobody vo výške 10 až 15 rokov.Doteraz však nie je známy počet páchateľov tohto ohavného trestného činu a preto polícia prosí o pomoc pri vyšetrovaní aj verejnosť. V prípade, že ktokoľvek disponuje akoukoľvek informáciou, ktorá by pomohla pri objasnení tohto činu, môže ju oznámiť na ktoromkoľvek oddelení PZ SR, prípadne na čísle 158. 

Fotogaléria (22 ks)

/raj, sita, iša/
foto: S. Osuský

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok