Prvú adventnú nedeľu (30. novembra) nám spríjemnili študenti Cirkevného konzervatória v Bratislave koncertom vážnej hudby v Kostole Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách. Dekan farnosti Ján Ragula v úvode požehnal mestský adventný veniec a viceprimátor Milan Ondrovič na ňom zapálil prvú sviečku.
Adventný koncert už tradične otvára sériu predvianočných aj novoročných podujatí pod spoločným názvom Vianočné Malacky. Kostolom zneli tóny Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händla, Astora Piazzolu, Andrewa Lloyda Webera a Bélu Bartóka, striedali ich nežné verše Milana Rúfusa.
Príjemné chvíle pokračovali aj po skončení koncertu. Malacká farská charita pripravila pre všetkých prítomných adventný punč, pričom výťažok z jeho predaja dostanú obyvatelia v núdzi.
Vianočné Malacky 2025 pokračujú v piatok 5. decembra na Kláštornom námestí mikulášskym programom, potom budú nasledovať adventné trhy, Novoročné Malacky a Trojkráľový koncert.
Text a foto: -nj-
Športové hry malackej mládeže 2026
(55. ročník, máj 2026) Vrámci nášho tradičného podujatia si medzi sebou zmerali sily žiaci…
Zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru
Okresné riaditeľstvo Hasičského azáchranného zboru vMalackách vyhlasuje čas zvýšeného…























