11. 6. 2009
Zábava na prvom mieste
Organizátori Festivalu Mlyn usporiadali 10. júna v priestoroch bratislavského Domu novinárov tlačovú konferenciu týkajúcu sa blížiaceho sa festivalu. 12. ročník obľúbeného podujatia odštartuje posledný júnový víkend. Členovia organizačného tímu – Pavel Hraška, Dana Gašparová a František Vajarský – novinárom ochotne odpovedali na všetky otázky týkajúce sa akcie.

Úvod konferencie patril informáciám o programe, ktorý je hutný aj napriek kríze vplývajúcej aj na kultúrny život. „Program je určený všetkým vo veku od 0 rokov do nekonečna,“ usmieva sa člen správnej rady festivalu F. Vajarský. Usporiadateľmi tradičného rodinného festival sú občianske združenia Štvrtčan a Festival Mlyn. Za najväčšie devízy akcie pokladajú príjemné prostredie borovicových lesov a vhodnosť pre rodiny aj s malými deťmi. Dôraz kladú na sprievodné akcie a na bezpečné prostredie.

Okrem toho organizátori sľubujú detské mestečko, v ktorom sa školení pedagógovia postarajú o ratolesti návštevníkov a bohatý program pre deti. Chýbať nebude detský tábor Baluland s kreatívnou dielničkou, kde si deti môžu vyskúšať streľbu z luku, prechádzku na chodúľoch, skákanie na trampolíne či maľovanie na tvár. Ako bonus usporiadatelia ponúkajú chýbajúce rady v stánkoch či na dámskych toaletách, ktoré dokážu návštevníkom znepríjemniť víkend. „Aj tento rok sme stavili na stálosť oproti modernosti, čo ocenili aj naši dlhoroční sponzori,“ vysvetľuje F. Vajarský. „Novinkou je, že sme oslovili aj Južnú Moravu, a tak medzi sponzormi nechýba Rádio Jih,“ pokračuje.

Novinári sa najviac zaujímali program v prípade dažďa a o hviezdy, ktoré na festivale odmietli vystúpiť. „Ak by sa prvýkrát v histórii podujatia rozpršalo, návštevníkov uchránia pripravené stany. A čo sa týka odmietnutia, doteraz sme mali 100%-nú úspešnosť,“ chváli schopnosti organizátorov F. Vajarský. Novinári však chceli vedieť, ako je to s podporou samosprávy. „V blízkych Malackách majú svoj mestský festival, v budúcnosti by sme sa chceli stať prímestským podujatím Bratislavy,“ vyjadril sa o svojej vízii P. Hraška. A ako to bude s návštevnosťou? „Do areálu sa zmestí 10 000 ľudí, tak uvidíme,“ hovorí F. Vajarský.

Predpredaj beží do 25. júna s exkluzívnou možnosťou pre Malačanov – doručenie lístkov domov. Cena permanentky v predpredaji je 14 €, na mieste 18 €. Lístok na jeden deň vás vyjde 15 €. Viac informácií získate na www.festivalmlyn.sk.

Text, foto: S. Šípová
Ďalšie
Práca
Oznamy
29. 9. 2023
Materská škola hľadá zamestnankyňu na pozíciu upratovačka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
29. 9. 2023
Voľné pracovné miesto v materskej škole: učiteľka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok