2. 9. 2013
Za bločky môžete vyhrať aj auto!
Od septembra začína fungovať Národná bločková lotéria. V nej si Slováci budú môcť uplatniť a zaregistrovať všetky pokladničné bloky s hodnotou viac ako jedno euro, ktoré dostanú v obchodoch za svoj nákup. Získajú šancu, že práve ich bloček môže byť výherný. Prvá registrácia bločkov bude možná od 16. septembra.

„Bezplatná bude registrácia formou mobilnej aplikácie, cez internet alebo v partnerských obchodných sieťach. Takisto bude možná na ktoromkoľvek zbernom mieste spoločnosti Tipos, za čo zaplatia Slováci 0,20 eura, za registráciu prostredníctvom SMS 0,12 eura. Bloček však nemôže byť starší ako dva mesiace a každý pokladničný doklad je možné do lotérie prihlásiť iba raz,“ uvádza TASR v tlačovej správe.

Prvé žrebovanie sa uskutoční 30. septembra. Výherné registračné kódy pokladničných dokladov zverejní spoločnosť Tipos 2. októbra 2013. Každých 14 dní tak 10 výhercov získa finančnú výhru v hodnote od 100 do 10.000 eur. Každých 28 dní sa budú žrebovať výhercovia Druhej šance, v ktorej výhrou je osobný automobil.

V čase spustenia lotérie je ťažké odhadnúť, či táto myšlienka ľudí zaujme. Niekoľkých sme sa na ich názor spýtali. Asi 55-ročná pani, ktorá odmietla uviesť svoje meno, bola prekvapená a o možnosti získať výhru za bločky nevedela vôbec nič. „Možno to niekto využije, ale ja nie. Takým veciam sa nevenujem,“ povedala. Elena Červenková z podateľne MsÚ už má odložený bloček aj zo včerajška. „Pravdaže využijem šancu vyhrať. Rada a dosť často súťažím,“ povedala. Podľa nej je pre ľudí zaujímavé skúsiť šťastie aj za 20 centov, ktoré zaplatia v Tipose pri registrácii bločku. Naopak, striehnuť termíny a registrovať bločky sa vidí nepohodlné pani Ivete Dobrockej, ktorá namieta, že podobné lotérie vznikli už aj v iných krajinách, no rýchlo sa to skončilo. Ona sama túto možnosť určite nevyužije.

Je na nás, ako sa rozhodneme, no možno celá akcia prispeje k uvedomeniu si toho, že platný bloček za tovar a služby je znakom toho, že podnikateľ podniká poctivo a z príjmu odvádza aj dane. Každý zákazník môže prispieť k ozdraveniu podnikateľského prostredia, ak sa vzdá vlastnej malej výhody (zľavy) a radšej si vypýta bloček. Dorástli sme však už na takúto úroveň? Odpoveď musí nájsť v sebe každý sám.   

-tasr/tabu-
Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok