19. 3. 2015
Z lákadiel Malackej hudobnej jari 2015

Jar klope na dvere, no nielen tá astronomická, ale aj tradičná Malacká hudobná jar. Toto obľúbené podujatie v minulom roku oslávilo už polstoročie, odkedy sa začalo v Malackách konať pravidelne. Aktuálny 51. ročník už túto nedeľu 22. marca otvorí slávnostný koncert učiteľov ZUŠ v Malackách. Po prvý raz sa samostatne prezentovali na MHJ 2014. „Táto udalosť nám prišla vhod ako jedinečná možnosť ukázať umelecký talent a odborné zručnosti našich pedagógov pred očami verejnosti,“ povedala riaditeľka ZUŠ Eva Zaicová.

Oproti minulému roku na verejnom koncerte vystúpi opäť viac účinkujúcich z radov učiteľov ZUŠ. Predstavia sa ako interpreti skladieb rozličných štýlových období a žánrov, a to v buď v sólovej, alebo komornej hre. Ich vystúpenie obohatí aj tanečná vložka v podaní Simony Dermekovej spolu s jej žiačkami, absolventkami druhého stupňa tanečného odboru Michaelou Kucikovou a Michaelou Konečnou. Koncert učiteľov ZUŠ v Malackách sa uskutoční v Kultúrním domečku 22. marca o 16.00 h a je pre verejnosť prístupný zdarma.

Okrem otváracieho koncertu Malačanov čakajú v rámci MHJ 2015 ešte štyri ďalšie koncerty. Prvým bude vystúpenie obľúbeného a capella zoskupenia Fragile, ktoré domáce publikum tak miluje, že k pôvodne plánovanému koncertu 30. marca o 18.00 h organizátori pridali ešte jeden termín – v rovnaký deň o 20.00 h. Vstupenky na obe predstavenia sú však už teraz beznádejne vypredané!

Po prvý raz sa v Malackách vo veľkom štýle predstavia aj Kollárovci, ktorí si 12. apríla trúfajú zaplniť tribúnu Športovej haly Malina. Zoskupenie mladých talentovaných hudobníkov svojimi vystúpeniami zabáva a rozveseľuje poslucháčov doma i za hranicami Slovenska už od roku 1997. Kollárovci si svojím goralským temperamentom získali priazeň mnohých fanúšikov, ktorí ich vystúpenia dobre poznajú najmä z mimoriadne sledovanej televíznej stanice TV Šláger. Nosným pilierom ich repertoáru je slovenská ľudová pieseň, ale nevyhýbajú sa ani štýlovým goralským úpravám skladieb z oblasti  klasickej či populárnej hudby.

Malačanom nie je neznáme ani hudobné zoskupenie Funny Fellows. Dnes, keď retro fičí, je humorne okorenené koncertné prevedenie najkrajších jazzových, swingových,muzikálových a filmových skladieb v štýle tridsiatych rokov ozajstným pohladením pre oko i ucho vnímavého poslucháča. Hosťom koncertu s názvom Na ružiach ustlané…, ktorý sa uskutoční 20. apríla o 19.00 h v Kultúrním domečku v Malackách, bude známa muzikálová herečka a speváčka Katarína Hasprová. Na neopakovateľný zážitok sa môžete pripraviť vďaka piesňam, ktoré preslávili Edit Piaf, Hanu Hegerovú, Peggy Lee, Lizu Minnelli, ale odznejú aj známe hity Voskovca a Wericha či Františka Krištofa Veselého. Divákov bezpochyby čaká večer plný hudobnej elegancie, noblesy a romantiky.

Záverečný koncert Malackej hudobnej jari 2015 26. apríla o 16.00 h v Kultúrním domečku organizátori venujú klasickému baletu, aj keď len na filmovom zázname. Labutie jazero P. I. Čajkovského, ktoré priamo pred očami divákov odtancuje Boľšoj balet, bude bezpochyby dôstojnou bodkou za tohtoročným 51. ročníkom MHJ a uspokojí aj najnáročnejších divákov.

Jarný hudobný sviatok Malačanov je obohatený aj niekoľkými sprievodnými podujatiami pre deti, zameranými aj na iné ako hudobné múzy. MCK pripravilo pre školské kluby a družiny detský tvorivý ateliér s názvom Výtvarné „muzicírovanie“ s voľným vstupom pre objednané skupiny. Jeden sa uskutočnil už 11. marca a druhý sa chystá 15. apríla o 14.00 h. Malacká hudobná jar deťom – pod takouto hlavičkou organizátori pozývajú deti a ich rodičov na Rozprávkovú nedeľu 19. apríla, spojenú s tvorivou dielňou. Obecenstvo uvidí rozprávku s názvom Malá čarovná flauta. Okrem toho sa uskutoční séria výchovných koncertov pre materské školy, ale aj pre deti základných škôl a pre študentov gymnázií.     

Lístky na jednotlivé koncerty si môžete zabezpečiť v predpredaji v kine a v MCK na Záhoráckej ulici alebo online na www.kinomalacky.sk.
   

T. Búbelová

PROGRAM SLÁVNOSTNÉHO KONCERTU UČITEĽOV ZUŠ

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok