6. 6. 2008
Vzor pre odpadové hospodárstvo

V stredu 4. 6. sa skupina pracovníkov MsÚ, poslancov mesta a manažérov spoločnosti A.S.A Zohor vydala na inšpiratívnu návštevu rakúskej spoločnosti A.S.A. na triedenie a spracovanie odpadu v Halberaine. Závod sa nachádza vyše 350 km od Malaciek v obkolesení lesov pokrývajúcich plochu bývalej skládky.

Vďaka unikátnym postupom rakúska spoločnosť A.S.A. vie zabezpečiť zákonmi predpísanú separáciu a nakladanie s odpadmi, najmä s biologickým, ktorý od roku 2006 už ani na Slovensku nie je dovolené ukladať na skládky. Jeho dodatočné vytriedenie a spracovanie by aj v našom meste umožnila technológia, ktorá je jedinečná v Európe a využíva ju práve spomenutá rakúska spoločnosť A.S.A.

Tento spôsob by odbremenil naše mesto a jeho občanov od povinnosti separovať bioodpad už v domácnostiach. Zvyškový komunálny odpad by sa dotrieďoval a spracovával dodatočne.Pri riešení otázok spracovania odpadov mesto mieni spolupracovať s firmou A.S.A. Zohor, ktorá vlastní pozemky. Mesto Malacky sa mieni uchádzať o podporu z fondov EÚ na nákup potrebných triediacich zariadení. 

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok