6. 6. 2008
Vzor pre odpadové hospodárstvo

V stredu 4. 6. sa skupina pracovníkov MsÚ, poslancov mesta a manažérov spoločnosti A.S.A Zohor vydala na inšpiratívnu návštevu rakúskej spoločnosti A.S.A. na triedenie a spracovanie odpadu v Halberaine. Závod sa nachádza vyše 350 km od Malaciek v obkolesení lesov pokrývajúcich plochu bývalej skládky.

Vďaka unikátnym postupom rakúska spoločnosť A.S.A. vie zabezpečiť zákonmi predpísanú separáciu a nakladanie s odpadmi, najmä s biologickým, ktorý od roku 2006 už ani na Slovensku nie je dovolené ukladať na skládky. Jeho dodatočné vytriedenie a spracovanie by aj v našom meste umožnila technológia, ktorá je jedinečná v Európe a využíva ju práve spomenutá rakúska spoločnosť A.S.A.

Tento spôsob by odbremenil naše mesto a jeho občanov od povinnosti separovať bioodpad už v domácnostiach. Zvyškový komunálny odpad by sa dotrieďoval a spracovával dodatočne.Pri riešení otázok spracovania odpadov mesto mieni spolupracovať s firmou A.S.A. Zohor, ktorá vlastní pozemky. Mesto Malacky sa mieni uchádzať o podporu z fondov EÚ na nákup potrebných triediacich zariadení. 

Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok