26. 4. 2011
Výtvarné múzy pre kaštieľ

Komisia pre kultúru a cestovný ruch pri MsZ sa na svojich stretnutiach okrem iného zaoberala aj myšlienkami využitia Malackého kaštieľa. Niektoré časti kaštieľa prešli v poslednom období rekonštrukciou, ktorej výsledky si môžete pozrieť virtuálne na oficiálnej stránke mesta a osobne aj počas Prvomájových Malaciek.  Jednou z priorít komisie preto bude v nasledujúcom období podporovať otvorenie brány kaštieľa predovšetkým pre Vás Malačania. Budeme radi, keď sa táto vzácna pamiatka, ktorá patrí nám všetkým, stane obľúbeným miestom pre trávenie voľného času, či miestom, kde sa budú konať zaujímavé kultúrne podujatia.  
Od roku 2007, kedy sa naše mesto stalo majiteľom tejto národnej kultúrnej pamiatky, získalo finančné prostriedky vďaka niekoľkým úspešným projektom a darom sponzorov, predovšetkým na výskumné a rekonštrukčné práce. Z nich sa podarilo, pod dohľadom pamiatkárov, uviesť aspoň časť objektu do prevádzky.

V roku 2008 Mesto Malacky spustilo verejnú zbierku za účelom rekonštrukcie priestorov  kaštieľa.  K 26. 4. 2011 je na zriadenom účte presne 5.589,56 €.


Dnes, kedy sú už možnosti získať ďalšie prostriedky z fondov značne obmedzené, obrátili sa na nás miestni umelci s iniciatívou prispieť do zbierky netradičným spôsobom. Ponúkli mestu Malacky svoje umelecké diela /obrazy/ a výťažok z  ich organizovaného predaja bude poukázaný na konto spomínanej zbierky.
Mesto Malacky v spolupráci s Komisiou pre kultúru a cestovný ruch pri MsZ, MCK, ArtClubom 2002 a ostatnými umelcami spúšťa verejný predaj umeleckých diel záujemcom z radov občanov od 26. apríla na stránke www.malacky.sk , kde sa môžete zoznámiť s predávanými dielami. Na stránke nájdete aj presné podmienky zapojenia sa do akcie. Predaj potrvá od 26. 4. do 17. 5. 2011. V tomto čase je možné prejaviť záujem o niektoré z ponúkaných diel. Osobne si výtvory umelcov môžete prezrieť počas Prvomájových Malaciek pred kaštieľom od 10.00 do 18.00 h. Novým majiteľom budú diela slávnostne odovzdané 18. mája 2011 o 18.00 hodine na podujatí, ktoré sa uskutoční  v Malackom kaštieli v rámci Dňa múzeí a galérií. Veríme, že Vás naša ponuka osloví a rozhodnete sa prispieť na správnu vec. Všetkým umelcom za ich dar kaštieľu  srdečne ďakujeme.         

Neprehliadnite:
Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok