26. 4. 2012
Výtlky postupne miznú
V poslednom aprílovom týždni pracovníci mesta asfaltovali výtlky na viacerých uliciach. Malačania ich mohli vidieť na Veľkomoravskej, Dubovského a Továrenskej ulici, ale aj pri hoteli Atrium. Mesto je vždy viazané na obdobie, keď dodávateľské spoločnosti varia asfalt. Technické služby Bratislava ho tento týždeň pre Malacky pripravili 12 ton. Spolupráca však musí byť dobre skoordinovaná a načasovaná. Asfaltovaniu totiž musí predchádzať dôkladná príprava povrchu plôch určených na asfaltovanie.

Trocha z fúry asfaltu sa vo štvrtok 26. 4. ušla aj Ulici Martina Benku, o ktorej sa právom hovorí, že cez ňu vedie asi najhoršia cesta v Malackách. Pri opravách sa na ňu doteraz zabúdalo. Komunikácia je veľmi stará, hrboľatá. Keďže však na toto miesto pracovná čata dorazila až po dokončovacích prácach na Továrenskej a po oprave výtlkov na Ľ. Zúbka, Ulica M. Benku sa vylepšila len o niekoľko záplat v smere od Cesty mládeže. Asfalt sa minul a na viac zatiaľ nezvýšilo. S dokončením opráv sa ráta pri ďalšej dodávke asfaltu.

Len čo sa skončilo s asfaltovaním výtlkov po zime,  pracovníci sa vrhli na prípravu najväčšieho a technicky veľmi náročného happeningového podujatia Prvomájové Malacky 2012. Stavba tribúny, stánkov, ich napojenie na elektrinu, čistenie Zámockého parku, roznos košov a inštalovanie prenosných WC – to všetko chce svoj čas…

Text, foto: T.Búbelová  


Ďalšie
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok