22. 2. 2012
Vysokoškolské vzdelanie bude opäť reálne

V Malackách zrejme onedlho budeme môcť opäť získať vysokoškolský titul. V stredu 22. 2. podpísali primátor Malaciek J. Ondrejka, zástupca inkubátora V. Magdolen a rektor Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave J. Matúš Memorandum o vzájomnom pochopení a budúcej spolupráci.
Memorandum je prvým krokom, ktorý je potrebný na vytvorenie priestoru pre spoluprácu účastníkov. Ak budú splnené ďalšie zákonné podmienky, s najväčšou pravdepodobnosťou sa budú v inkubátore už od budúceho akademického roka vzdelávať študenti v programe Verejná správa a Sociálne služby a poradenstvo Fakulty sociálnych vied UCM v Trnave.
Mesto Malacky sa memorandom zaviazalo, že vytvorí zodpovedajúce podmienky a možnosti na realizáciu projektu vysokoškolského vzdelávania. Keďže malacký inkubátor má vo svojich priestoroch vytvorené materiálne, technické a informačné zabezpečenie spôsobilé k uskutočňovaniu vysokoškolských študijných programov, nič nebráni tomu, aby sa vzdelávanie rozrastalo aj na území nášho mesta. Inkubátor má k dispozícii knižnicu, študovňu s možnosťou prezenčného prístupu i pripojenie na internet.

Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Samospráva
Spoločnosť
26. 1. 2023
Špeciálna prokuratúra zastavila stíhanie primátora

 „Je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa vedie trestné stíhanie,“ píše sa v…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
25. 1. 2023
Múzeum vydalo nový zborník

MCK Malacky - Múzeum Michala Tillnera vydalo nový zborník Malacky a okolie 15, zameraný na…

Zobraziť celý článok