22. 2. 2012
Vysokoškolské vzdelanie bude opäť reálne

V Malackách zrejme onedlho budeme môcť opäť získať vysokoškolský titul. V stredu 22. 2. podpísali primátor Malaciek J. Ondrejka, zástupca inkubátora V. Magdolen a rektor Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave J. Matúš Memorandum o vzájomnom pochopení a budúcej spolupráci.
Memorandum je prvým krokom, ktorý je potrebný na vytvorenie priestoru pre spoluprácu účastníkov. Ak budú splnené ďalšie zákonné podmienky, s najväčšou pravdepodobnosťou sa budú v inkubátore už od budúceho akademického roka vzdelávať študenti v programe Verejná správa a Sociálne služby a poradenstvo Fakulty sociálnych vied UCM v Trnave.
Mesto Malacky sa memorandom zaviazalo, že vytvorí zodpovedajúce podmienky a možnosti na realizáciu projektu vysokoškolského vzdelávania. Keďže malacký inkubátor má vo svojich priestoroch vytvorené materiálne, technické a informačné zabezpečenie spôsobilé k uskutočňovaniu vysokoškolských študijných programov, nič nebráni tomu, aby sa vzdelávanie rozrastalo aj na území nášho mesta. Inkubátor má k dispozícii knižnicu, študovňu s možnosťou prezenčného prístupu i pripojenie na internet.

Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok