24. 7. 2007
Vysokoškolské štúdium už aj v Malackách

V školskom roku 2007/2008 Malacky po prvý raz v histórii ponúknu obyvateľom Záhoria možnosť študovať na vysokej škole bez cestovania.

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka na vysunutom pracovisku v Inkubátore v Malackách už na jeseň otvára externé bakalárske a magisterské štúdium v odbore politológia. Pre začiatok sa ráta s 30 – 50 študentmi, ktorí získajú teoretický základ z odborných politologických disciplín (porovnávacej politológie, politickej sociológie, dejín politických teórií, súčasných trendov v politologickom myslení atď.). Vďaka nadobudnutým znalostiam z problematiky organizácie a riadenia spoločnosti absolventi nájdu uplatnenie v komunálnej politike, ale aj vo verejnej a štátnej správe, organizáciách tretieho sektora, ale aj v médiách či  medzinárodných organizáciách.

Študentom politológie na pobočke Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Malackách sa môže stať bez prijímacích pohovorov každý záujemca, ktorý ukončil strednú školu. Podmienkou prijatia na magisterské štúdium je predchádzajúce ukončenie bakalárskeho štúdia v odbore politológia, alebo ukončené magisterské štúdium v inom odbore. V oboch prípadoch treba podať prihlášku na sekretariát Inkubátora v Malackách najneskôr do 25. augusta a zaplatiť vstupný poplatok 800 Sk. Cena školného za 1 semester je 17 500 Sk.
  
Mestu Malacky mimoriadne záleží na možnosti dostať vysokoškolské štúdium do Malaciek a priblížiť ho k Záhoriu. Nejde pritom len o vec prestíže, ale o naliehavú potrebu, pretože štruktúra vzdelanostnej úrovne v Malackom okrese patrí k najhorším na Slovensku. Podľa ostatného sčítania obyvateľov v roku 2001 v Malackom okrese na 1000 ľudí pripadá 64 s vysokoškolským vzdelaním, pričom na Slovensku to je 93, v Bratislavskom kraji 195 a v Bratislave až 350 z 1000 obyvateľov.

Ďalšie
Služby
Oznamy
7. 2. 2023
Zberný dvor na Hlbokej bude v piatok otvorený do 14.00 h

V piatok 10. februára 2023 bude zberný dvor na Hlbokej ulici z technických príčin otvorený len do…

Zobraziť celý článok
Šport
7. 2. 2023
Záhoráci nezvládli ťažký zápas o play-off. Tréner Čirič: Hráči sú úžasní

Hádzanári Stupavy a Malaciek nezvládli jeden z kľúčových zápasov o postup do play-off, keď na…

Zobraziť celý článok