Výsledky Volejbalového oddielu TJ Strojár Malacky

2. liga ženy, 11. kolo:

Strojár Malacky – Nordsee NIK 1:3 (-11, -21, 21, -13)
Zostava: Klempová, Virgovičová, Haringová, Sandanusová, Blažeková, Slezáková, liberka: Ježková(Greifová, Körmendyová),  tr.: Haringa

Na začiatku odvetnej časti sme narazili na lídra tabuľky Nordsee NIK pod vedením trenérky Kataríny Nemcovej. Vstup do zápasu nám nevyšiel podľa predstáv, keď sme hrali zbytočne opatrne a s rešpektom. Hladko prehratý set nám nedodal veľa psychickej pohody a to bolo vidno aj na úvod druhého setu, keď sme prehrávali 7:3, 14:6. Od tohto momentu však naša hra dostala zmysel, potrebnú energiu a trpezlivosť. Škoda však, že neskoro pre tento set a dovolím si povedať, že aj pre ďalší vývoj stretnutia, ktorý sme vo vyrovnanej koncovke prehrali 25:21!

V treťom sete sme pokračovali v plnení taktických pokynov, čo sa nám aj darilo, hra bola agresívnejšia, presnejšia a to sa vyplatilo (25:21). Vo štvrtom sete nám bohužial utiekol úvod (2:9) a to stačilo skúsenemu súperovi na pohodlné odvrátenie črtajúcej sa šance na prekvapenie. Aj napriek prehre, môžem povedať, že som spokojný s výkonom omladeného družstva a máme potenciál poraziť ďaľších súperov a ukázať divákom pekný šport.

Majstrovstvá SR žiačok:

Skupina 1. – 6.: Studienka – Strojár Malacky

Vydreté body v Studienke
Studienka – Malacky 3:2 (21,-20,-18, 21,2) a 2:3 (-24,-12,17,21,-14)

Zostava: Sandanusová, Dušková, Šnegoňová, Kőrmendyová, Šimková, Šamulková (Márnotová, Stupňanová)

Oba zápasy medzi tradičnými rivalmi boli ako vždy veľmi vyrovnané od úvodu stretnutia. Po prvom prehratom sete naše dievčatá zlepšili svoj servis, čím dostali súpera pod tlak a trestali zadarmo prehodené lopty vybornou obranou na sieti a v poli. Za stavu 2:1 a 14:7 v náš prospech však prišlo uspokojenie, resp. nesústredenosť a nepresnosť na prihrávke a to bol koniec myšlienok na víťazstvo. Súper využil naše zlyhanie na jednotku a svojou bojovnosťou otočili nepriaznivý stav a hladko vyhrali aj tie-break!!! Sklamanie, smútok po zápase bolo vidno, ale prišlo len našími chybami, ktorým sa treba vyvarovať.

Druhý zápas mal podobný priebeh avšak vyhrávali sme 2:0 a úvod setu 7:3. Súper sa však nevzdal a bojoval. využili zopár slabších momentov na našej prihrávke a výbornou hrou stredovej hráčky nás dostali pod obrovský tlak, ktorý sme neustáli a vyrovnali na 2:2. Zase sa rozhodovalo v tie-breaku, ktorý sme však zvládli oveľa lepšie a zaslúžene vyhrali.

Majstrovstvá SR žiaci:

Základná časť:
     Malacky – Volleyteam      0:3 (-18,-19,-19)
     VKP – Volleyteam            0:3 (-10,-14,-21)
     Malacky – VKP                3:0 (22,19,21)

Naši žiaci zvládli náročné zápasy na výbornú. S favorizovaným Volleyteamom držali krok v každej koncovke a družstvo VKP Bratislava dokázali prvý krát v súťaži poraziť. Chalanom blahoželáme a prajeme veľa dalších úspechov.

2. liga juniorky:

Slávia UK Bratislava – Strojár Malacky jun. 3:0 (18,12,17)

Zostava: Dušková, Slezáková, Sandanusová, Hruzová, Nízka, Körmendyová (Nemčovičová)
Juniorky nezvládli zápas na ihrisku súpera a stratili tým 3.miesto v tabuľke.

2. liga muži:

Malacky B  –  Pezinok    3:0 ( 15,23,11)
     Radosť  – Malacky ,,C“  3:0 (22,17,21)

Program domácich zápasov v najbližších dňoch:
Muži:           Malacky C – VKP                          (24.1. – 19:30 ZŠ Záhorácka)
                  Lokomotíva Vajnory – Malacky B    (24.1. v BA)
Ženy:          Slov.Elektrárne BA – Malacky (22. 1. – 17:15 Bratislava)
Juniorky:     VTC Pezinok – Malacky (23. 1. – 17:00 ŠH VTC)
Žiačky:        Malacky – Doprastav (26. 1. – 10:00 a 12:00 ZŠ Záhorácka)
Žiaci:          Turnaj VKP Bratislava (9. 2.)

Matej Haringa

Ďalšie
Šport
26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…