6. 9. 2013
Vyskáčte sa na Koncerte Bielej pastelky

Ceruzka s bielou tuhou – pre niekoho nepraktická vec, pre iného dôležitý symbol, ktorý ukazuje cestu v tme. Zoznámte sa s Bielou pastelkou.

V stredu 25. septembra sa k pomoci ľuďom, ktorí prichádzajú o zrak postupne, nevidia od narodenia alebo sa vo večnom šere ocitli po autonehode, môžete pridať aj vy. Stačí, ak si od dobrovoľníkov v uliciach, ktorí budú oblečení v tričkách s nápisom Biela pastelka a v rukách ponesú zapečatenú pokladničku, kúpite spinku s vyobrazením ceruzky za symbolické 1 €. Pomôcť však môžete už teraz poslaním SMS správy v hodnote 2 € na číslo 820 alebo ľubovoľným vkladom na účet číslo 4030016212/3100 až do konca roka.
Vracia nevidiacich do života

Zbierku Biela pastelka organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska od roku 2002. Jej hlavným cieľom je pomôcť ľuďom s ťažkým zrakovým postihnutím viesť plnohodnotný život, v ktorom môžu študovať, pracovať, športovať, mať rodinu a priateľov. Biela pastelka pomáha nevidiacim vrátiť sa do života, a to doslova: vďaka jej výnosu môžu odborníci bezplatne poskytovať poradenstvo pri vyrovnávaní sa s postihnutím, pomáhajú nevidiacim a slabozrakým pri výbere pomôcok, učia ich chodiť s bielou palicou či pracovať na počítači, ktorý hovorí. Pomáhajú tiež blízkym ľudí so zrakovým postihnutím, ktorí chcú byť čo najústretovejší, no nevedia, ako na to.
Koncert za dobrú vec

Urobte si 25. 9. čas a vyrazte na Hviezdoslavovo námestie do Bratislavy. Od 11.00 až do neskorého večera sa tu koná koncert, na ktorom vystúpia Martin Harich, Marián Greksa a Greksabat, Bukasový Masív, Jumble, huslistky G-Strinx, nevidiaci raperi NH6, skupina Družina s Petrou Humeňanskou a ďalší. Pripravené sú aj rôzne sprievodné podujatia, vyskúšať si môžete chôdzu s bielou palicou s klapkami na očiach, jazdu na tandemovom bicykli, stolný tenis pre nevidiacich, predvedú sa tiež psy z Výcvikovej školy pre vodiacich psov. Najmä pre starších môže byť zaujímavé bezplatné vyšetrenie očného pozadia, vďaka ktorému sa dá včas odhaliť vekom podmienená degenerácia makuly a predísť tak možnej strate zraku. Aktuálny program podujatia nájdete na www.bielapastelka.sk.

-ts-

 

 

Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok