2. 2. 2009
Výročné stretnutie s občanmi 6. obvodu
V nedeľu 1. 2. sa občania 6. najväčšieho volebného obvodu v Malackách v hojnom počte stretli so svojimi volenými zástupcami na 2. výročnom stretnutí. Podujatie za poslancov zorganizoval a pripravil najmladší poslanec Juraj Říha. Zúčastnili sa na ňom aj poslanec Dušan Galovič a primátor mesta Jozef Ondrejka. Poslanec Vladimír Zetek sa pre pracovné povinnosti ospravedlnil.

Program obsahoval rekapituláciu diania v obvode v roku 2008 a odpočet úspešnosti riešenia občianskych podnetov z minulého roka. Osobitnú kapitolu tvorila téma odkanalizovania mesta. Diskutujúci sa zaujímali o príčiny dlhodobého odsúvania termínu výstavby kanalizačnej siete. Tá sa má podľa prímátora mesta za predpokladu úspešnosti projektu v blíznej budúcnosti riešiť spolu s obcou Kostolište, navyše s finančnou podporou eurofondov. Občania vyslovili obavy aj z výstavby v obvode, ktorej má predchádzať zmena územného plánu.

J. Říha pripomenul občanom, že 6. obvod je síce najväčší v Malackách, ale rozpočet mesta nie je len rozpočtom obvodu. Tak sa treba na možnosti plnenia požiadaviek občanov aj pozerať. Dodal, že oprávnenia poslancov pri presadzovaní záujmov občanov sa, žiaľ, končia pri strete s inými ustanovizňami. „Neviem, či sme vykonali veľa či málo, ale snažili sme sa. Hodnotenie necháme na vás,“ uzavrel J. Říha predtým, než sa rozlúčil s prítomnými a poďakoval sa im za záujem.

Prezentácia

Text, foto: T. Búbelová
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok