13. 7. 2023
Vynikajúca sezóna okorenená postupom do III. ligy

            Futbalisti FC Žolík Malacky budú v nasledujúcej sezóne hrať v III. lige západ, ktorá už spadá pod hlavičku Slovenského futbalového zväzu. V práve skončenej IV. lige Bratislavského futbalového zväzu skončili na skvelom 2. mieste za víťazom súťaže z Rovinky, čo ich oprávňuje k postupu do kvalitnejšej súťaže. Čakajú ich tak stretnutia s bývalým druholigistom z Rače, Interom Bratislava, či ďaleké cesty za súpermi do Martina a Banskej Bystrice.

            Postup si vybojovali vďaka skvelej sezóne, ktorú zavŕšili domácou likvidáciou bratislavského NŠK 1922 výsledkom 6:0. „Chalani vytvorili perfektnú partiu. V prípravných zápasoch v zime sme síce výsledkovo neuspokojili, ale práve to ukázalo, v čom treba napredovať, a najmä sme si zdokonalili systém, ako chceme hrať. Mužstvu veľmi pomohol posledný prípravný zápas proti Dunajskej Lužnej, ktorý sme vyhrali, a veľmi sme dominovali,“ uviedol tréner Malaciek Marián Tóth, ktorý vidí základ vo výnimočnej jarnej časti už v zimnej príprave.
            „Toto sa prenieslo aj do ligových zápasov, kde sme okrem vyrovnaného zápasu v Rovinke v ostatných dueloch dominovali nad súpermi. Naučili sme sa, ako vyhrávať, ako držať loptu, ako udrieť v pravý čas. V tréningu chlapci pracovali veľmi tvrdo a preniesli to do zápasov. Okrem víťazstiev ma tešil herný prejav mužstva, chlapci z hľadiska svojich postov plnili pokyny a úlohy a prispievali ku kolektívnemu výkonu. Ten bol zameraný čisto útočne, aj keď gólov mohlo byť oveľa viac. Efektivita zakončenia bola jednou z mála slabín,“ zhodnotil tréner. Malačania mali naozaj jeden z najlepších útokov a najlepšiu defenzívu v celej súťaži. Najväčším ofenzívnym ťahúňom bol Jozef Hermann, ktorý bol s 18 gólmi druhým najlepším strelcom ligy. Konkuroval mu 13-gólový Patrik Haramia.
            V III. lige budú čeliť náročnejším súperom a súťaž je na podstatne vyššej úrovni než majstrovstvá bratislavského regiónu. Presvedčili sa o tom napríklad aj futbalisti Vrakune, ktorí sa v nej ako člen BFZ trápili a získali v 28 zápasoch iba 7 bodov. Súťaž by sa mala už aj s malackou účasťou rozbehnúť počas prvého augustového víkendu.

Tréneri z jednotlivých klubov IV. ligy BFZ vybrali najlepšiu zostavu sezóny. V top jedenástke sú aj naši hráči: brankár Adam Havlík,  obranca Juraj Miklušičák, záložník Patrik Haramia a útočník Jozef Hermann.

Text: M. Binčík, foto: FC Žolík Malacky

Ďalšie
Doprava
29. 9. 2023
Prichádza nové dopravné značenie pre chodcov

Kpriechodom pre chodcov pribudnú miesta na prechádzanie Aktuálne stavebné úpravy na hlavnej…

Zobraziť celý článok
Samospráva
29. 9. 2023
Zastupiteľstvo: nové námestie, nová pediatrická ambulancia, dotácia pre…

Vo štvrtok 21. septembra rokovali poslanci mestského zastupiteľstva. Na programe boli ekonomické…

Zobraziť celý článok