19. 5. 2015
Vydarený Deň otvorených dverí v HaZZ

Záchranná brigáda Hasičského a záchranného zboru v Malackách usporiadala aj tento rok Deň otvorených dverí. Aj vďaka ukážkovému počasiu sa akcia vydarila na jednotku.

Usmievavé detské tváre dychtivo sledovali ukážky zásahov hasičskej techniky, vyslobodzovania raneného za pomoci hydraulického zariadenia, poskytovania prvej pomoci a tiež transport raneného sanitkou. Súčasťou programu sa stali aj kone a psy z Prezídia Policajného zboru, ktoré sú platnými členmi zásahových jednotiek. Deti v sprievode učiteliek sledovali z bezpečného odstupu aj simulovaný zásah hasičov pri požiari automobilu.

Návštevníci, ktorí merali cestu nielen z malackých škôl, ale aj z okolitých dedín, si mohli vyskúšať, aké je to sedieť vo vozidlách hasičskej záchrannej služby. Navyše si ich aj detailne poprezerali. Túto možnosť využil aj primátor Malaciek J. Říha, ktorý sa na dni otvorených dverí zúčastnil tiež. Organizátori pre deti pripravili aj mnohé súťaže, pri ktorých sa do sýtosti vybláznili. Podujatie sa síce každoročne koná pri príležitosti osláv sviatku svätého Floriána – patróna hasičov, ide však aj o symbolický darček k blížiacemu sa Dňu detí.


Text: N. Slobodová, foto: S. Osuský

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok