2. 9. 2014
Vychutnali sme si krásu a rýchlosť motoriek

Druhý obnovený ročník cestných motocyklových pretekov historických motocyklov sa uskutočnil v Malackách poslednú prázdninovú nedeľu 31. 8. Medzinárodná účasť bezmála 90 pretekárov a celková adrenalínová atmosféra vynikla aj vďaka ideálnemu počasiu končiaceho sa leta a Memoriál Arnolda Gašpara, zakladateľa a dlhoročného organizátora pretekov, vyšiel na výbornú.

Okolo celej trasy v Malackách stáli zástupy divákov, hrala príjemná country hudba a za pozornosť stálo najmä sprievodné slovo moderátora Kamila Somorovského, plné zaujímavých informácií zo sveta, ktorý je síce všeobecne atraktívny, no menej známy pre iných ako fanúšikov rýchlej jazdy na dvoch kolesách. Na podujatí sa už pred začiatkom objavili primátor mesta Jozef Ondrejka aj bratislavský župan Pavol Frešo, ktorý vyzdvihol význam tohto osobitého podujatia aj pre Bratislavský kraj.

Okrem finančného príspevku vyjadril i morálnu podporu podujatiu a nádej, že v budúcich rokoch sa bude opakovať a zveľaďovať. Medzi pretekármi vynikli aj zástupcovia organizátorov – Vlado Blusk st. a jeho syn Vlado Blusk ml. Obaja priniesli Malačanom radosť v podobe víťazstva vo svojich kategóriách. Jediným nepríjemným momentom bola nehoda slovinských pretekárov na „sajdkách“, keď musela zasahovať aj zdravotnícka pomoc. Zraneného pretekára v šoku napokon sanitka odviezla na lekárske ošetrenie.

Dúfame, že tento nešťastník sa skoro uzdraví, napriek športovej smole na malacké preteky nezanevrie, a budeme ho môcť privítať v niektorom z ďalších ročníkov.      

Text, foto: T. Búbelová  

Ďalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok