2. 9. 2014
Vychutnali sme si krásu a rýchlosť motoriek

Druhý obnovený ročník cestných motocyklových pretekov historických motocyklov sa uskutočnil v Malackách poslednú prázdninovú nedeľu 31. 8. Medzinárodná účasť bezmála 90 pretekárov a celková adrenalínová atmosféra vynikla aj vďaka ideálnemu počasiu končiaceho sa leta a Memoriál Arnolda Gašpara, zakladateľa a dlhoročného organizátora pretekov, vyšiel na výbornú.

Okolo celej trasy v Malackách stáli zástupy divákov, hrala príjemná country hudba a za pozornosť stálo najmä sprievodné slovo moderátora Kamila Somorovského, plné zaujímavých informácií zo sveta, ktorý je síce všeobecne atraktívny, no menej známy pre iných ako fanúšikov rýchlej jazdy na dvoch kolesách. Na podujatí sa už pred začiatkom objavili primátor mesta Jozef Ondrejka aj bratislavský župan Pavol Frešo, ktorý vyzdvihol význam tohto osobitého podujatia aj pre Bratislavský kraj.

Okrem finančného príspevku vyjadril i morálnu podporu podujatiu a nádej, že v budúcich rokoch sa bude opakovať a zveľaďovať. Medzi pretekármi vynikli aj zástupcovia organizátorov – Vlado Blusk st. a jeho syn Vlado Blusk ml. Obaja priniesli Malačanom radosť v podobe víťazstva vo svojich kategóriách. Jediným nepríjemným momentom bola nehoda slovinských pretekárov na „sajdkách“, keď musela zasahovať aj zdravotnícka pomoc. Zraneného pretekára v šoku napokon sanitka odviezla na lekárske ošetrenie.

Dúfame, že tento nešťastník sa skoro uzdraví, napriek športovej smole na malacké preteky nezanevrie, a budeme ho môcť privítať v niektorom z ďalších ročníkov.      

Text, foto: T. Búbelová  

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok