17. 5. 2021
Vstupenka do reprezentácie pre Rebeccu a Matúša
Po Teodorovi Volekovi a Hane Zálesňákovej sa zaslúženej odmeny za svoje výkony v predchádzajúcej sezóne dočkali aj  ďalší atléti AC Malacky.  Rebecca Slezáková a Matúš Klas, rovnako ako ich mladší kluboví kolegovia, dostali od Slovenského atletického zväzu značkové oblečenie. Určite ich potešil aj dekrét reprezentanta, ktorý bol logickým vyústením ich výborných výkonov nielen v minulom roku.
Rebecca sa v uplynulej sezóne stala majsterkou Slovenska v behu na 400 m prekážok v kategórii dorasteniek. Na rovnako dlhej hladkej trati získala bronz. Okrem toho vybojovala dve strieborné medaily v behu na 300 m prekážok i v hladkom behu na rovnakú vzdialenosť a bronz v behu na 100 m prekážok, všetko v kategórii žiačok.
Matúš je úradujúcim slovenským majstrom v skoku do diaľky v kategórii žiakov (halovým i vonkajším) a zároveň vicemajstrom v tejto disciplíne v dorastencoch. V slovenskom rebríčku je skokanskou žiackou jednotkou a druhým najlepším v behoch na 60, 100 a 300 m prekážok. Okrem toho je aj rebríčkovou trojkou v skoku do výšky. V minulej sezóne získal na majstrovstvách Slovenska 2 zlaté a 4 strieborné medaily.
Rebecca a Matúš sa do reprezentácie prepracovali z prípraviek AC Malacky. Uznanie patrí nielen im, ale aj ich trénerom. Mladým talentom držíme palce, aby čestne reprezentovali seba, Malacky i Slovensko.

Text: M. Binčík, foto: P. Filip

22. 10. 2024
Malačania sa stále držia čela, zvládli nervák vo Veľkých Ludinciach

Futbalisti FC Žolík Malacky zvíťazili v 13. kole 3. ligy Západ na ihrisku TJ Družstevník Veľké…