28. 1. 2013
Vráťme knihy do škôl

Odštartoval druhý ročník projektu na podporu čítania kníh mladými ľuďmi. Prostredníctvom projektu Vráťme knihy do škôl chce Bratislavská župa v spolupráci s internetovým kníhkupectvom www.abcknihy.sk a vydavateľstvom IKAR podporiť záujem mládeže o čítanie a ukázať, že knihy sú podstatnou súčasťou života a vzdelávania mladých.
 
„Myslím, že z projektu sa stáva veľmi pekná tradícia. Snažíme sa motivovať deti a tínedžerov k tomu, aby si knihy prečítali, aby sa vracali k tomu, že čítanie je nielen dobrou formou vzdelávania, ale aj spoznávania sveta ako takého,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Vlani sa do prvého ročníka projektu zapojili študenti z celého Slovenska s vyše sedemsto príspevkami. Stredných škôl v pôsobnosti BSK sa zapojilo 21, poslali spolu 212 príspevkov.
 
„Minulý rok to boli stovky príspevkov, ktoré boli v rámci celého Slovenska, a vyše dvesto bolo z našich škôl v rámci Bratislavskej župy. Odozva bola obrovská a ja verím, že keďže vždy chceme, aby ďalší rok bol lepší ako ten predošlý, takže to možno nebudú len stovky, ale možno tisícka,“ doplnil župan.
 
Do druhého ročníka projektu sa do konca marca môžu zapojiť študenti stredných škôl z celého Slovenska, ktorí sa zaregistrujú na stránke www.abcknihy.sk a v čase konania súťaže prečítajú aspoň jednu knihu podľa vlastného výberu. Podmienkou zaradenia do súťaže je zaslanie textu v rozsahu minimálne pol normostrany, v ktorom má študent vysvetliť, prečo si danú knihu vybral a čo mu jej prečítanie prinieslo.

Druhý ročník projektu prináša aj novinku – cenu Knižný Anjel 2013. Ním sa môže stať dospelá osoba – knihovník či učiteľ – ktorá u školákov podporuje záujem o čítanie.

Viac informácií o projekte Vráťme knihy do škôl možno získať na webových stránkach www.region-bsk.skhttp://www.abcknihy.sk/.

– BSK –

 

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok