28. 1. 2013
Vráťme knihy do škôl

Odštartoval druhý ročník projektu na podporu čítania kníh mladými ľuďmi. Prostredníctvom projektu Vráťme knihy do škôl chce Bratislavská župa v spolupráci s internetovým kníhkupectvom www.abcknihy.sk a vydavateľstvom IKAR podporiť záujem mládeže o čítanie a ukázať, že knihy sú podstatnou súčasťou života a vzdelávania mladých.
 
„Myslím, že z projektu sa stáva veľmi pekná tradícia. Snažíme sa motivovať deti a tínedžerov k tomu, aby si knihy prečítali, aby sa vracali k tomu, že čítanie je nielen dobrou formou vzdelávania, ale aj spoznávania sveta ako takého,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Vlani sa do prvého ročníka projektu zapojili študenti z celého Slovenska s vyše sedemsto príspevkami. Stredných škôl v pôsobnosti BSK sa zapojilo 21, poslali spolu 212 príspevkov.
 
„Minulý rok to boli stovky príspevkov, ktoré boli v rámci celého Slovenska, a vyše dvesto bolo z našich škôl v rámci Bratislavskej župy. Odozva bola obrovská a ja verím, že keďže vždy chceme, aby ďalší rok bol lepší ako ten predošlý, takže to možno nebudú len stovky, ale možno tisícka,“ doplnil župan.
 
Do druhého ročníka projektu sa do konca marca môžu zapojiť študenti stredných škôl z celého Slovenska, ktorí sa zaregistrujú na stránke www.abcknihy.sk a v čase konania súťaže prečítajú aspoň jednu knihu podľa vlastného výberu. Podmienkou zaradenia do súťaže je zaslanie textu v rozsahu minimálne pol normostrany, v ktorom má študent vysvetliť, prečo si danú knihu vybral a čo mu jej prečítanie prinieslo.

Druhý ročník projektu prináša aj novinku – cenu Knižný Anjel 2013. Ním sa môže stať dospelá osoba – knihovník či učiteľ – ktorá u školákov podporuje záujem o čítanie.

Viac informácií o projekte Vráťme knihy do škôl možno získať na webových stránkach www.region-bsk.skhttp://www.abcknihy.sk/.

– BSK –

 

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok