8. 7. 2013
Vráti sa do Malaciek dopravné ihrisko?

Aktuálne funguje celý okres Malacky bez jediného funkčného dopravného ihriska. Preto chodia napríklad deti z Malaciek na dopravné ihrisko do Bratislavy. Táto situácia by sa však mohla v  blízkej budúcnosti zmeniť.
Za myšlienkou obnovenia projektu detského dopravného ihriska v Malackách (ďalej len DDI) je dopravný inžinier Branislav Balún z malackého Okresného dopravného inšpektorátu, ktorý spoločne s architektkou Alenou Lukáčovou pripravujú projekt DDI v Malackách.

Absencia DDI v celom okrese bola jedným z dôvodov, prečo túto iniciatívu podporilo aj mesto Malacky. Na realizáciu projektu mesto navrhlo využiť pozemok mesta na rohu Stupavskej a Štúrovej ulice na sídlisku Juh (bývalé zberné suroviny). Dopracovanie projektu, v ktorom ešte nie sú vypracované niektoré profesie, sa rozhodlo finančne podporiť aj Združenie miest a obcí záhorskej oblasti, v ktorom sú združené mestá a obce okresov Malacky, Skalica a Senica.

Autori myšlienky obnovy DDI v Malackách odhadujú potrebné náklady na jeho výstavbu na približne pol milióna eur. Podľa slov jedného z iniciátorov projektu B. Balúna budú veľmi radi, ak sa im podarí dokončiť projektovú dokumentáciu do konca septembra. Projektová dokumentácia je totiž dôležitý podklad pre ďalšie kroky na realizáciu myšlienky DDI, ako je stavebné povolenie, zabezpečenie potrebných financií a iné. „To,  kedy bude Detské dopravné ihrisko reálne stáť, sa v súčasnosti odhaduje veľmi ťažko, keďže nás po dokončení dokumentácie čaká náročný proces získania finančných prostriedkov, verejného obstarávania a iné administratívne náročné úkony,“ hovorí B. Balún. O aktuálnej situácii vás budeme informovať.

Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok