11. 10. 2013
Vône, chute a zábava na Jablkovom hodovaní 2013

Tento rok sa Malacky už po tretí raz zapoja do podutia Župnej jesene s názvom Jablkové hodovanie. Počasie sa v sobotu 12. 10. má vylepšiť a teplomer podľa meteorológov môže dosiahnuť až takmer jarné teploty, a presne s tým organizátori počítajú. Mesto Malacky, oddelenie marketingu a TIK Malacky toto podujatie z roka na rok vylepšujú a prichádzajú s novinkami.

Dovedna 19 stánkov bude ponúkať jablkové dobroty a darčeky s motívmi jabĺčok v parku na Kláštornom námestí. Tohtoročnou novinkou, ktorú si určite nenechajte ujsť, je labužnícky príťažlivý poľovnícky divinový guláš s jablkami, ale napríklad aj teplý jablkový kompót, ktorý bude podávať MsCSS. Aj pre organizátorov zostáva prekvapením, ako stánkari popustia uzdu fantázii pri pečení a príprave špecialít pre návštevníkov. K dobrej nálade prispeje kultúrny program, v ktorom sa na tribúne vystriedajú zväčša domáci umelci. Podujatím nás bude sprevádzať Michaela Adamovičová.

Ak radi súťažíte, nezmeškajte súťaže v jedení koláčov. Deti budú súťažiť o 10.30 h a na dospelých príde rad o 11.30 h. Kto zje ako prvý kysnutý jablkový koláč, môže vyhrať atraktívnu cenu! Drobcov poteší maľovanie na tvár, staršie deti lukostreľba do jablkových terčov a na všetkých sa vo výtvarnom ateliéri teší aj jabĺčková víla (Eva Režná), ktorej deti postrácali farbičky a sama nestihla domaľovať jabĺčkam krásne zdravé červené líčka. Pomôžete jej? Tí, čo budú mať pri sebe fotoaparát, určite nezmeškajú príležitosť urobiť si krásnu fotografiu s maskotom podujatia – veľkým plyšovým jabĺčkom. 

Mesto Malacky bude ponúkať reklamné predmety v stánku TIK-u. Malačanov i hostí určite potešia netradičné drevené pohľadnice s viacerými motívmi, ktoré je možné poslať, no zároveň sú pekným upomienkovým predmetom. Kúpite si ich za 1,20 €. Magnetky s podobným vyobrazením ako na pohľadniciach môžete dostať už za 1 €. Bezpochyby najžiadanejším však bude stolový kalendár mesta s leteckými zábermi rôznych častí Malaciek  a konkrétnych objektov, k akým nie je ľahké sa dostať. Kúpiť si ho môžete za 4 €. S tematikou jabĺčok bude k dispozícii jablkový receptár a jablkový diár na rok 2014.

Tradične si návštevníci môžu kúpiť aj kvalitné jablká aj vo väčšom množstve na uskladnenie a tento rok dokonca aj mladé sadenice jabloní (pri bašte), čo ocenia najmä záhradkári a ovocinári. Na podujatí budú mať svoje stánky aj také občianske združenia a jednotlivci, ktorí sa doteraz na podujatí ešte neprezentovali, medzi nimi napríklad aj Krajská organizácia cestovného ruchu, ktorá bude okrem iného propagovať cestovný ruch v Bratislavskom kraji.
Počas Jablkového hodovania budú otvorené krypty pod kostolom, kam sa môžete vybrať na prehliadku s odborným výkladom.

Tešíme sa na vás v Malackách na Kláštornom námestí už zajtra od 9.00 do 13.00 h!

Text: Tatiana Búbelová; Foto: archív/Jablkové hodovanie 2012  

Spomienka na Jablkové hodovanie 2012 – fotoreportáž z archívu redakcie

  
 

Ďalšie
Oznamy
7. 12. 2023
V piatok bude hlasitá skúška sirén

Ministerstvo vnútra SR oznamuje, že vpiatok 8. decembra o12.00 h bude akustické preskúšanie…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
Podujatia
7. 12. 2023
Benefičný koncert Vstúpte pohladil dušu

Nezisková organizácia Vstúpte, ktorá sa venuje ľuďom s mentálnym postihnutím v našom meste,…

Zobraziť celý článok