16. 9. 2021
Volejbalový turnaj VOZUMAVO
V sobotu 28.8.2021 sa konal na volejbalových kurtoch v Zámockom parku 16. ročník volejbalového turnaja VOZUMAVO, čo je skratka pre VOľné ZdrUženie MAlackých VOlejbalistov. V prvých ročníkoch hrávali len tí, ktorí mali viac než 40 rokov – zišli sa kamaráti, ktorí strávili pod sieťou svoje mladé roky a pri pivečku a guláši sa spomínalo na staré časy. Postupne sa turnaj otvoril pre všetkých a dnes sa v družstvách stretávajú tridsiatnici so sedemdesiatnikmi. 

Systém turnaja sa zachoval. Na začiatku sa zvolia za kapitánov tí najstarší, ktorí si žrebujú do tímu hráčov podľa veku a začínajú od tých najmladších. V každom družstve sa teda stretnú všetky vekové kategórie. 
Takmer všetko mal na starosti Zdeno Rehák, zvaný Gazda, ktorý sa rokmi stal dušou tohto podujatia. A ráno o deviatej sme netrpezlivo očakávali, či sa vôbec zíde počet hráčov aspoň na dve družstvá. Od ôsmej sa začal variť guláš, ktorý mal na starosti Fero Illý, zvaný Fero a jeho pomocníkom bol Ľuboš Jurkovič, zvaný Oliver. O desiatej sme už mali zaregistrovaných 28 hráčov a jednu hráčku. Hralo sa, popíjalo, spomínalo a aj počasie sa vydarilo. Zvíťazilo čierne družstvo Zdena Reháka, na 2. mieste skončilo červené družstvo vedené kapitánom Jarom Krejčírom – Čečetom. Tretí skončili zelení vedení Vladom Handlom – Kvendelom a Maťo Kmec viedol žltých, ktorí obsadili 4. miesto. Najstarším hráčom turnaja bol Dušan Rusňák starší, ktorý bude mať v decembri 74 rokov. Prišli aj tí, ktorí už síce hrať nemôžu, ale svojou prítomnosťou všetkých potešili. Jožko Cauner, Ľuboš  Škríb alebo Stano Stenly Havlík, ktorý žije v českom Mělníku a chodí na každý ročník.

Keď pivo pení, guláš páli,
a lopta stúpa k nebesám,
tu nemôžeš byť nikdy sám.
Jak sieť, čo z ôk sa krásne splieta,
jak lopta, čo nad sieťou lieta,
aj ty spletený si s týmto kráľom,
(nazvime ho volejbalom),
a lietaš v bezváhovom stave…
(a o toto nám ide práve).

Text a foto: V. Handl 

Ďalšie
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
23. 2. 2024
Pozývame vás venčiť psíkov

            Strávte víkendové doobedia so psíkmi a oni vám darujú veľa lásky. Venčenie…

Zobraziť celý článok